Australian Open: Nadal-Federer álomdöntő lesz!

Rafael Nadal lesz Roger Federer ellenfele a férfi egyes vasárnapi döntőjében az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az év első Grand Slam-tornáján.

A kilencedik helyen kiemelt spanyol játékos pénteken óriási, ötszettes csatában verte a bolgár Grigor Dimitrovot, a meccs 4 óra 56 percig tartott.

A 14-szeres Grand Slam-győztes, 30 éves Nadal kezdett jobban, viszonylag simán hozta a nyitószettet, ezután azonban a 25 éves rivális egyenlíteni tudott. A harmadik és negyedik játszma egyformán rövidítéssel ért véget, majd a döntő szettben Nadal 4:4-nél brékelni tudott, saját adogatását pedig hozta, a harmadik meccslabdáját értékesítve megnyerte a csatát.

Így két ex-világelső és két volt melbourne-i bajnok csap majd össze a döntőben: Nadal 2009-ben, nagy riválisa, a svájci Federer pedig 2004-ben, 2006-ban, 2007-ben és 2010-ben emelhette magasba a Norman Brookes Kupát. Kettejük különpárharcában Nadal vezet 23-11-re, ami pedig a GS-döntőket illeti, 6-2-re. A 35 éves Federer legutóbb 2007-ben, Wimbledonban tudta Grand Slam-döntőben megverni a mallorcai játékost.

Érdekesség, hogy idén a nőknél is "retrófinálét" rendeznek az Australian Openen: a szombati döntőben Serena és Venus Williams játszik majd. Az idei egyes döntők mind a négy résztvevője elmúlt már 30 éves.

férfi egyes, elődöntő:

Nadal (spanyol, 9.)-Dimitrov (bolgár, 15.) 6:3, 5:7, 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:4

Korábban:
női páros, döntő:

Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova (amerikai, cseh, 2.)-Andrea Hlavackova, Suaj Peng (cseh, kínai, 12.) 6:7 (4-7), 6:3, 6:3