BL: Kikapott, de döntőben a Real!

1

A Real gólszerzője, Isco (Fotó: AP/TASR)

Az Atletico vendégeként vereséget szenvedett a Real Madrid.

Az Atletico 2:1-re győzedelmeskedett, a Real azonban az első meccset 3:0-ra nyerte, így 4:2-es összsítéssel jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, ahol a Juventus lesz az ellenfele.

A mérkőzést az Atletico kimondottan jól kezdte, Saul Niguez a 12. percben szerezte meg a vezetést, négy percre rá pedig a kisebbik fővárosi csapat kapott egy tizenegyest, amikor Varane szabálytalankodott Torresszel szemben a tizenhatoson belül. A büntetőt Griezmann értékesítette, így már 2:0 volt az állás, és ekkor már csak egy gólra volt szüksége az Atleticónak, hogy ledolgozza hátrányát.

Az első félidő vége előtt azonban Toni Kroos lövését nagy bravúrral védte Oblak kapus, ám a labda az előtte ólálkodó Iscóhoz került, aki pedig a fekvő kapus mellett a hálóba lőtt.

Innentől fogva az Atleticónak legalább három gólt kellett volna rúgnia, hogy továbbjusson, az eredmény azonban a második félidőben már nem változott.