A DAC 2016/17-es idényének gólstatisztikája

1

Fotó: fcdac.sk

A DAC minden idők legkevesebb gólját kapta az élvonalbeli szereplésük során.

A Fortuna Liga elmúlt évadjának 184 mérkőzésén összesen 495 gólt láttak a szurkolók, ami meccsenkénti 2,69-es átlagnak felel meg (az előző szezonban 2,65). A DAC 30 találkozóján 71 gól esett, ami egy meccsre 2,37 (tavaly 2,42). Csupán négy csapat ért el több találatot mint a DAC, amely a harmadik legjobb védelemmel rendelkezett.

Összesen 37 gólt szerezett a csapat, vagyis meccsenként 1,23-at, míg a hálójukban 34 alkalommal landolt a játékszer, ami 1,13-as átlagot jelent. A 34 bekapott gól mindenkori klubrekord az élvonalban, az eddigi minimum 35 volt az 1986/87-es idényből.

A dunaszerdahelyiek hálója tizenegyszer maradt érintetlen, ellenben kilenc mérkőzésen nem tudtak betalálni. A legtöbb gólt egy bajnokin a második tavaszi játéknapon érték el, a Tatran Prešov elleni 5:0-ával beállították a DAC legmagasabb győzelmét az első ligában. Szintén ebben a szezonban született meg a legmagasabb hazai vereségük is, a 12. fordulóban (Szencen) 0:6 arányban kaptak ki a későbbi bajnok Zsolnától.

A csapat házi gólkirálya – az előző szezonhoz hasonlóan – ismét Erik Pačinda lett, aki ezúttal nyolc találatig jutott. A második legjobb góllövő Pavol Šafranko volt, aki a téli szünetben érkezett Dunaszerdahelyre, és 12 tavaszi bajnokiján hat találatig jutott.

A DAC gólszerzői a 2016/17-es idényben:

8 – Pačinda

6 – Šafranko

5 – Vida

3 – Szarka, Štepanovský, Sarr

2 – Davis

1 – Michalík, Šabala, Kwin, Kontár, Zsivkovics, Ľupták, Németh, Ljubičić, Brašeň

(összesen tehát 39 gól, mivel az individuális statisztikákban helyet kap a Miava elleni két őszi találkozó is)

A Fortuna Liga 2015/16-os idényének legjobb góllövői:

20 – Filip Hlohovský (Žilina), Seydouba Soumah (Slovan)

14 – Rangelo Janga (Trenčín), Michal Škvarka (Žilina), Jakub Mareš (Ružomberok)

10 – Priskin Tamás (Slovan)

9 – Nikolas Špalek (Žilina)

8 – Yusuf Otubanjo (Žilina), Erik Pačinda (DAC)

7 – Ľuboš Kolár (Myjava), Igor Žofčák (Michalovce), Opoku Bernadina (Podbrezová)

A DAC eddigi 22 élvonalbeli idénye során 687 bajnokit játszott, ezeken összesen 1787 találat született (átlagban 2,59); ebből 774-et lőttek és 1004-et kaptak.