DS - CAR LIGA: a hatodik forduló eredményei!

1

Bravúros feltámadás eredményeképp ugrott az élre a Trinidad (zöld mezben) (Fotó: Paraméter, archívum)

A vasárnap lejátszott 6. fordulóval elkezdődtek a tavaszi visszavágók a dunaszerdahelyi városi amatőr futballbajnokság, vagyis a DS - CAR LIGA keretein belül. Néhány eddig elmaradt meccset leszámítva már minden együttes játszott egyszer minden ellenfelével, így az alakulatok már valamennyire kiismerhették egymást és felkészülhettek idei konkurenseikre. Lássuk, ezúttal miként boldogultak egymás ellen a liga résztvevői!

A múlt héten megtáltosodott Gödörkarcsa kezdte a délutánt a kissé megtizedelt sorokkal felvonuló La Brigada ellen, és pontosan ott folytatta ahol legutóbb abbahagyta: markáns, lendületes játékot bemutatva már az első pillanatoktól uralta a mezőnyjátékot, ennek megfelelően pedig a gólok is jöttek szépen sorjában. A La Brigada csere nélkül volt kénytelen végigküzdeni a mérkőzést, amelyet becsülettel meg is tett, ám a pontszerzéshez a Gödörkarcsa lehengerlő helyzetkihasználásával szemben ez kevésnek bizonyult, így a vége meggyőző 15:4es győzelem lett a Gödörkarcsa javára.

A jelenlegi tabella szempontjából a forduló rangadója következett a Cukorgyár ’99 és a Korona előadásában. A listavezető Korona szerette volna megőrizni ideiglenes elsőségét, ám a meccs kimenetele már az elejétől kezdve máshogy alakult: annak ellenére ugyanis, hogy a Koronának volt némi mezőnyfölénye, a Cukorgyár ’99 produktivitásból tartott előadást, amely által még az első félidőben nagyobb előnybe is került. A Korona a második félidőben is folyamatosan próbálkozott, de az ez által kinyílt védelméből ugyancsak a Cukorgyár profitált, amely végül 10:2-re nyerte a meccset.

A forduló utolsó meccsén az FC Standard a Trinidad ellen lépett pályára, és az első félidő alapján úgy tűnt, a harmadik meccs is sima ügy lesz, hiszen a Standard forduláskor négygólos előnyben volt. A második félidőben azonban a Trinidad gyakorlatilag a poraiból feltámadva pár perc leforgása alatt feledtette addigi teljesítményét, olyannyira, hogy nem sokkal a vége előtt fordítani is tudott! Itt viszont még nem értek véget az izgalmak: egy perccel a vége előtt a Standard még ki tudott egyenlíteni, ám amikor már úgy tűnt, a meccs döntetlennel zárul, a Trinidad fél perccel az utolsó sípszó előtt belőtte a 7:6-os végeredményt kialakító gólt, így mégis megkaparintotta mindhárom pontot!

A Cukorgyár ’99 (kék mezben) csak centikre volt egy újabb szerzett góltól (Fotó: a szerző felvétele)

Az újabb forduló lejátszásával, amely után már nem szerepel veretlen csapat a bajnokságban, több fontosabb mozgás is történt a tabellán belül, és még ha elsőre kicsit tagoltnak is tűnhet a csapatok rangsora, sokban befolyásolják majd az igazi tavaszi kép kialakulását az elhalasztott mérkőzések, amelyek minden bizonnyal rövid időn belül lejátszásra kerülnek. Ami emellett biztos, hogy jövő vasárnap jön a soron következő 7. forduló, amelyben a legfelsőbb pozíciókat legjobban majd a Trinidad – Korona derbi befolyásolhatja. Folytatás tehát június 4-én, vasárnap