DS - CAR LIGA: a tizenegyedik forduló eredményei!

1

A Trinidad (zöld mezben) mellett a Korona is magabiztosan vette az első őszi akadályt (Fotó: Ravasz Dávid, archívum)

A nyári szünet befejeztével vasárnap újra csatasorba álltak a dunaszerdahelyi városi amatőr futballbajnokság, vagyis a DS - CAR LIGA 2017es idényének résztvevői. A több mint hathetes kihagyást követően volt csapat, amely kifejezetten friss arcát mutatta, volt azonban olyan is, amely nem tudta kivenni a részét az újra elrajtoló küzdelmekből, így a forduló nem lehetett teljes, ám így is sok gólt láthatott a kilátogató nézősereg. Nézzük, kik gyűjtötték be első ”őszi”pontjaikat!

A bajnokság második felét az FC Standard és a Trinidad összecsapása vezette föl. A Standard számára nem alakult az elképzelések szerint a tavaszi idény, ez pedig némileg meglátszott a nyári szünet utáni első percekben is, hiszen a játék nagyrészében a Trinidad uralta a mezőnyt. A játékbeli fölény ellenére a Trinidad csak a másik félidőben tudott igazán meglépni ellenfelétől, ám ezután a Standard csak szépíteni tudott a folyamatos és főleg egyre hatásosabb Trinidad támadások által alakított eredményen, így a végén a Trinidad örülhetett 9:4 arányú győzelemnek.

A Gödörkarcsa – La Brigada mérkőzéssel folytatódott volna a délután, ám a La Brigada nem tudta vállalni a játékot, így a Gödörkarcsa játék nélkül, kontumációs eredmény útján jutott 3 ponthoz.

A tizenegyedik fordulót a Cukorgyár ’99 és a Korona csatája zárta. Az első gólt ugyan a Cukorgyár szerezte, a Korona játékosainak lábai azonban a kezdeti hátrány ellenére sem remegtek meg, és folyamatosan át is vették az irányítást a meccs fölött. A mérkőzésből végül egészen impozáns gólpárbaj alakult ki, amely során azonban a Korona lényegesen hatékonyabb volt ellenfelénél, így ott folytatta ahol tavasszal abbahagyta, és 15:8as sikerének köszönhetően továbbra is uralja a tabellát.

A Gödörkarcsa (fekete mezben) harc nélkül jutott pontokhoz a La Brigada ellen (Fotó: a szerző felvétele, archívum)

A DS – CAR LIGA őszi idényének első felvonásának abszolválása után kijelenthető, hogy a csapatok mit sem veszítettek gólgyártó képességükből, ezért úgy tűnik, ősszel is látványos és gólgazdag küzdelmeket láthatunk majd. A bajnokság jövő héten a 12. fordulóval folytatódik, amely keretein belül a többi összecsapás mellett a Trinidad és a Korona kifejezetten nagy téttel bíró meccse kerül terítékre. Folytatás tehát augusztus 27-én, vasárnap!