Európa Liga - A Manchester United megőrizte esélyét a továbbjutásra

A Manchester United házigazdaként 4-0-ra legyőzte a Feyenoord együttesét a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki, ötödik fordulójában, így megőrizte esélyét a továbbjutásra.

Az angol csapat játékosai közül előbb Sergio Romero mutatott be nagy bravúrt, a kapus a 26. percben előbb Rick Karsdorp, majd Dirk Kuyt veszélyes lövését is bravúrral hárította.

A 35. percben Zlatan Ibrahimovic labdaszerzése után Wayne Rooney juttatta vezetéshez a hazaiakat. Az angol válogatott csapatkapitányának ez volt a 39. találata az európai kupaporondon a Manchester United színeiben. Ezzel megdöntötte a klubrekordot, és az örökranglistán maga mögé utasította a 38 gólos holland Ruud van Nistelrooyt.

A 70. percben Rooney átadását Juan Mata váltotta gólra, majd Brad Jones öngólját követően Jesse Lingard jóvoltából alakult ki a 4-0-s végeredmény, amelynek köszönhetően a Manchester United megőrizte esélyét a továbblépésre.

Az F csoportban az Athletic Bilbao hazai pályán 3-2-re legyőzte a Sassuolót – a meccset Kassai Viktor vezette -, ezzel biztosította továbbjutását. Szántó Tamás nem kapott szerepet a Rapid Wien együttesében, amely 1-0-ra kikapott a belga KRC Genk vendégeként, így eldőlt, hogy a bécsiek búcsúznak a sorozattól a csoportkör után.

A játéknap talán legszebb gólját az AS Roma argentin középpályása, Diego Perotti szerezte, aki úgynevezett rabonázó mozdulattal szerezte meg az olaszok harmadik találatát, vagyis úgy lőtt a Viktoria Plzen kapujába, hogy hátulról a támaszkodó bal lába köré csavarta a lövő jobbot, és elég erőt tudott beleadni ahhoz, hogy a lövés védhetetlen legyen. Együttese a 4-1-es sikerrel szintén biztosította továbbjutását.

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:

Manchester United (angol)-Feyenoord (holland) 4-0 (1-0)

Az állás: 1. Fenerbahce 10 pont, 2. Manchester United 9, 3. Feyenoord 7, 4. Zorja Luhanszk 2

B csoport:

Olimpiakosz (görög)-Young Boys (svájci) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) APOEL 9 pont, 2. Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 5 (4-4), 4. Asztana 5 (5-8)

Azonos pontszámnál a gólkülönbség rangsorol.

C csoport:

Saint-Étienne (francia) – FSV Mainz 05 (német) 0-0

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Anderlecht 11 pont, 2. Saint-Étienne 9, 3. FSV Mainz 6, 4. Gabala 0

D csoport:

Dundalk (ír)-AZ Alkmaar (holland) 0-1 (0-1)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Dundalk 4 (4-6), 4. Makkabi Tel-Aviv 4 (5-8)