Európa Liga: A Slovan és a Trenčín orosz, a Ružomberok angol ellenféllel mérkőzhet a következő körben

Nehéz mérkőzések várnak a szlovák csapatokra az Európa Liga-selejtező harmadik fordulójában, amennyiben jövő héten továbbjutnak aktuális ellenfeleikkel szemben.

A pozsonyi Slovan az orosz Krasznodar ellen küzdhet meg a harmadik fordulóban, ehhez azonban idegenben kell ledolgoznia egygólos hátrányát a dán Lyngby ellen. Szintén orosz ellenfél vár a Trenčín csapatára is: a Martin Ševela által irányított együttes a szentpétervári Zenittel csaphat össze a következő fordulóban. A trencsénieknek a hazai 1:1 után idegenben kell kiharcolniuk a továbbjutást az izraeli Bnei Jehudával szemben. 

Nincs könnyű helyzetben a Ružomberok sem: nem elég, hogy a norvég Brann ellen elszenvedett 0:1-es hazai vereség után szintén idegenben kell kiharcolniuk a győzelmet, továbbjutás esetén ugyanis az angol Evertonnal kell szembenézniük.

A harmadik forduló első mérkőzéseit július 27-én, a visszavágókat augusztus 3-án rendezik. A 48 csapatos főtáblára jutáshoz a magyar csapatoknak négy párharcot kell nyerniük.

Az EL-selejtező 3. fordulójának párosítása:
Girondins Bordeaux (francia) - Nomme Kalju (észt)/Videoton
Arka Gdynia (lengyel) - Ferencváros/Midtjylland (dán)
PSV Eindhoven (holland) - Osijek (horvát)/Luzern (svájci)
Norrköping (svéd)/Trakai (litván) - Shkëndija (macedón)/HJK Helsinki (finn)
Krasznodar (orosz) - Slovan Bratislava/Lyngby (dán)
Sturm Graz (osztrák)/Mladost Podgorica (montenegrói) - Fenerbahce (török)
Panathinaikosz (görög) - Gabala (azeri)/Jagiellonia Bialystok (lengyel)
Shamrock Rovers (ír)/Mladá Boleslav (cseh) - Kairat Almati (kazah)/Skënderbeu (albán)
Austria Wien (osztrák) - Progres Niederkorn (luxemburgi)/AEL Limasszol (ciprusi)
Dinamo Zagreb (horvát) - Vaduz (liechtensteini)/Odd (norvég)
Dinamo Bucuresti (román)-Athletic Bilbao (spanyol)
Olimpik Donyeck (ukrán)-PAOK (görög)
Östersunds (svéd)/Galatasaray (török) - Inter Baku (azeri)/Fola Esch (luxemburgi)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)/KR Reykjavík (izlandi) - Panioniosz (görög)/Gorica (szlovén)
Valletta (máltai)/Utrecht (holland) - Haugesund (norvég)/Lech Poznan (lengyel)
CSU Craiova (román)-AC Milan (olasz)
Bröndby (dán)/VPS Vaasa (finn) - Hajduk Split (horvát)/Levszki Szófia (bolgár)
Gent (belga) - Altach (osztrák)/Dinamo Breszt (fehérorosz)
Astra Giurgiu (román)/Zirë (azeri) - Olekszandrija (ukrán)
Everton (angol) - Ružomberok/Brann (norvég)
Aberdeen (skót)/Siroki Brijeg (bosnyák) - Apollon Limasszol (ciprusi)/Zaria Balti (moldovai)
Irtis Pavlodar (kazah)/Crvena zvezda (szerb) - Sparta Praha (cseh)
Beitar Jerusalem (izraeli)/Botev Plovdiv (bolgár) - Marítimo (portugál)
Zenit (orosz) - Trenčín/Bnei Jehuda (izraeli)
Olympique Marseille (francia)-Oostende (belga)
Freiburg (német) - Valur Reykjavík (izlandi)/Domzale (szlovén)
Cork City (ír)/AEK Larnaca (ciprusi) - Rabotnicki (macedón)/Dinamo Minszk (fehérorosz)
Zeljeznicar (bosnyák)/AIK (svéd) - Braga (portugál)
Liepaja (lett)/Suduva (litván) - Sion (svájci)

 

MTI/para