FL: Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 0:3 (Online)

A bajnokság 6. fordulójában a keleti végekre utazott a DAC, ahol az újonc nagymihályiakkal mérkőzött.

EREDMÉNY:

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 0:3 (0:1)

Gólszerzők: 36. Szarka, 63. Sarr, 74 Ľupták

Bíró: Pavlík

Sárga lapok: Kunca – Ljubičič, Štepanovský

Nézőszám: 4220.

Összeállítások:

MFK Zemplín Michalovce: Raška – Koscelník, Gallo, Podhorin, Šimčák – Grič (57. De Marco), Kunca, Turik, Danko (76. Perez), Regáli (67. Mensah) – Nworah

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel – Štepanovský, Kwin, Michalík, Brašeň – Ljubičič, Straka – Ľupták, Sarr (81. Polievka), Pačinda (87. Černák) – Szarka (89. Jurčo)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK: "A DAC az eddigi legjobb csapat, amellyel találkoztunk"

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK:

ŽP Šport Podbrezová – Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Gólszerzők: 58. J. Pančík – 42. Kóňa, 75. Daniel

MFK Skalica – ViOn Zlaté Moravce 2:3 (1:1)
Gólszerzők: 4. Kurák, 56. Gašparík – 31. a 69. Orávik, 75. Cebara.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

90. perc: Egy percet sem hosszabbít a játékvezető. Fölényes játékkal magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott a DAC Nagymihályon. Úgy tűnik, nem vette el a kedvüket az egy héttel ezelőtti hazai vereség a bajnokság legerősebb csapatától.

90. perc: Kunca kapáslövése jócskán fölé megy.

89. perc: Szarka ismét erőszakosan szerez labdát, majd kerül helyzetbe, helyezett lövése azonban ezúttal elkerüli a kaput.

87. perc: Pačinda marad lent a földön – le is cserélik, Černák áll be helyette.

85. perc: Nworah került ziccerbe a DAC tizenhatosán belül, egyedül állt a kapussal szemben, de rendkívül gyengén lőtt.

A nagymihályi nézőszám: 4225 – azért ez nem rossz!

82. perc: Ljubicic maradt lent egy ütközés után.

80. perc: Most cserél először a DAC, a második gólt szerző Sarr helyett Polievka áll be.

79. perc: Mensah távoli lövése nem lepte meg Tujvelt.

77. perc: Kissé szétesett a hazai védelem: Szarka csapott le egy gyenge átadásra, majd elhúzta a kifutó Raška mellett a labdát, de már szinte az alapvonalra sodródott, mire célba vette a kaput. Onnan már nem sikerült betalálnia.

76. perc: Harmadik cseréjüket is kihasználták a hazaiak: Danko le, Perez be.

74. perc: HÁROMMAL VEZET A DAC! Most Ľupták sprintelt egy beadásra a tizenhatoson belül, lövése Raškáról felpattant, Ľupták pedig másodjára már lényegében az üres kapuba lőtte.

71. perc: Mensah próbálta indítani Nworahot, aki leszakadt védőjéről, de az indítás hosszú volt.

69. perc: Most egy kicsit beszorították a DAC-ot a tizenhatosa elé a hazaiak, de helyzetet nem tudtak kialakítani, egyetlen lövési kísérletüket pedig egy védő blokkolta.

67. perc: Újabb csere a hazaiaknál: a ghánai támadó, Mensah érkezik Regáli helyére.

65. perc: Pačindát indították a bal szélen, aki megpróbálta középen megjátszani Szarkát, de a centere túl mélyre sikeredett. Szarka ezt nem érhette el.

63. perc: NÖVELI ELŐNYÉT A DAC: Szarka csapott le ismét egy labdára az ellenfél tizenhatosánál, lövését Raška kiütötte, de éppen a túloldalon érkező Sarr elé, aki pedig onnan a hosszú alsóba helyezett.

61. perc: Kwin utolsó emberként kockáztatott meg egy cselt, de bejött.

59. perc: Nworah elé kerül egy kis szerencsével a labda, lövését azonban blokkolják.

58. perc: Cserélnek a hazaiak: Grič hagyja el a pályát, Morlacchi áll be helyette.

58. perc: Danko és Straka ütköztek, előbbi járt rosszabbul.

57. perc: Ľupták próbált átvenni egy bedobást a nagymihályi tizenhatoson belül, de hagyta lepattanni a labdát, ekkor pedig a védő közbelépett.

56. perc: Pačinda ezúttal röviden végzi el a szögletet, majd a visszakapott labdát megtolja maga előtt, és az oldalhálóba durrant. Szép akció.

54. perc: Kunca feldobta magát a DAC tizenhatosán belül, a bíró sárgával bünteti a színjátékot.

53. perc: Pačinda ismét jól centerez, Szarka viszont megint nem tud belepöckölni a kapu előtt, a becsúszó védő pedig még rá is pöccinti a labdát, így kirúgás következhet.

51. perc: Straka indította Sarrt, de Šimčák keresztezett, Sarr nem fért a labdához.

48. perc: Szarka becsúszva marad le centikkel Pačinda beadásáról a kapu előtt! Nagy helyzet!

46. perc. Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbít, vége az első félidőnek.

44. perc: Štepanovský besárgul.

43. perc: Ľupták és Sarr nem értették meg egymást a jobb szélen. Szarka még utánafutott a labdának, de megszerezni már nem tudta.

42. perc. Szarka küzdött meg ismét egy labdáért az ellenfél tizenhatosa közelében, de ezúttal szerelték.

40. perc: Sarr fordul kapura a tizenhatoson belül, kissé kiszorított helyzetéből azonban nem tudja eltalálni a kaput.

38. perc: Pačinda szögletét Szarka tolta meg a rövid saroknál, majd az mindenki előtt elment a kapu előtt, a túloldalon pedig Šimčák mentett szögletre.

36. perc: SZARKA MEGSZERZI A VEZETÉST! Egy előreadott labdát fejjel tett maga elé, közben legyűrte a védőjét, aztán már csak a kapus mellett kellett ellőnie. Nem hibázott!

33. perc: Nworah a bal szélről befele cselezett, majd megeresztett egy lapos lövést, az azonban gyenge volt ahhoz, hogy Tujvelt meglepje. A kapus magabiztosan fogta.

31. perc: Szarka lövése kerüli el a hazai kaput.

28. perc: KAPUFA: Pačinda újabb szöglete után a bolyból Michalík bombázott a felső lécre!

26. perc: Mi az, hogy felszabadítottak, ellentámadást indítottak. Nworah szaladt el a bal szélen, beadása azonban egy védő lábáról kiment.

25. perc: Pačinda szöglete után egy kis kavarodás volt a nagymihályi kapu előtt, de a vendégek végül felszabadítottak.

23. perc: A hazai csapat aktívabbnak tűnik, próbálnak közelebb jutni a DAC kapujához, de a befejezéseknél egyelőre minden alkalommal valamilyen pontatlanság csúszott be.

22. perc: Szarkát lesen inti be a játékvezető.

21. perc: Brašeň távolról kísérelt meg egy lövést, de a védelem blokkolta.

18. perc: Ilyen is van: Pačinda pontatlanul adott be szögletből.

16. perc: Szabadrúgásból íveltek be a hazaiak, de a DAC-védelem semlegesítette az akciót.

13. perc: Ljubicić kapja a mérkőzés első sárga lapját

11. perc: Nehéz volna azt állítani, hogy izgalmas a meccs. Helyzet még nem volt.

8. perc: A DAC szurkolóit hallani a stadionban, pedig azért akadnak elegen a hazaiak is.

6.perc: Pačinda ívelt be szabadrúgásból, de mindenkinek magas volt a labda.

5. perc: Pačinda szerzett labdát az ellenfél tizenhatosán belül, de röviddel később szerelték is.

3. perc: Kóstolgatják egymást a csapatok, de eddig csak a két tizenhatos közt folyta a játék.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

MFK Zemplín Michalovce: Raška – Šimčák, Gallo, Grič, Turík – Danko, Regáli, Kunca, Podhorin – Koscelník, Nworah.
Náhradníci: Kira – Sanchez Caballero, Calero, E. Mensah, Leško, Bayón, Morlacchi.

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Straka, Pačinda – Ľupták, Kwin Kwin, Sarr, Szarka – Brašeň, Štepanovský.
Náhradníci: Milošovič – Asanović, Horváth, Černák, Pambou, Jurčo, Polievka.

Értesüléseink szerint a Stropkov ellen pihentetett Michalík, Ljubicic Straka és Szarka visszakerült a kezdőcsapatba, melyben a jelek szerint Polievka is helyet kap. A DAC a kupacsata után nem utazott haza, Varranóban maradt, készült fel az újabb megmérettetésre. Bővebben…