Fortuna Liga: FC DAC 1904 - Zemplín Michalovce 3:1 (Online)

Élőben közvetítettük a DAC hazai bajnoki mérkőzését a nagymihályiak ellen.

KÉPGALÉRIA: FC DAC 1904 – Zemplín Michalovce 3:1 (FOTÓK)

Edzői vélemények: Marič: "Nem ez volt a szezon legszebb meccse, de elégedett vagyok"

EREDMÉNY:

FC DAC 1904 – Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Gólszerzők: 7. Pačinda (11-esből), 25., 56. Szarka – 77. Kunca.

Bíró: Somoláni

Sárga lapok: Polievka, Davis – Chubutia, Sedlák

Összeállítások:

DAC: Tujvel – Brašeň, Michalík, Kwin, Davis – Stephens (58. Sarr), Ljubičič, Ľupták, Pačida – Szarka (90. Horváth), Polievka (72. Pambou)

Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Barosso – Sedlák – Koscelník (71. Hamuľak), Bayon (79. Bednár), Danko, Kunca – Mensah (89. Montero)

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

VÉGE. A DAC megérdemelten nyert a nagymihályiak ellen. A játék képe alapján még nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna a sárga-kékek.

90+ perc: Szarka számára véget ér a mérkőzés, Horváth Béla váltha az utolsó percre.

90+ perc: Ljubicic továbbítja a labdát a a szöglet után a hosszú sarok irányába, Kelemen viszont nagy bravúrral véd.

90. perc: Pačinda gyönyörű átadása után Szarkát ziccerben szereli a kaputól hét-nyolc méterre De Marco.

89. perc: A vendégeknél Montero váltja Mensahot.

88. perc: Szarka vágta át De Marcót egy finom labdaátvétellel, a védő pedig nem tudott mást tenni, minthogy elakasztotta. Szerencséjére nem utolsó védőként, így csak sárgát kapott a belépőért.

86. perc: Paprikássá vált a hangulat egy kissé a pálya szélén. Pačindának szólnak oda a vendégek, Davis pedig egy kissé összeszólalkozik Hamuľákkal. Ők ketten besárgulnak.

83. perc: Pačinda marad lent ismét a földön egy ütközést követően.

80. perc: Szarka átadásánál Sarr elcsúszik a tizenhatoson belül, megszerzik előle a labdát.

79. perc: Csere a nagymihályiaknál: Bayón le, Bednár be.

78. perc: Ljubicic indította a bal szélen Pačindát, aki laposan tette középre, Ľupták elől becsúszva mentettek.

77. perc: BOMBAGÓLLAL szépítenek a vendégek. Hamuľák és Kunca kényszerítőzött a DAC tizenhatosánál, és amikor Kunca visszakapta a labdát kibombázta a bal felsőt. Tujvelnek nem nagyon volt esélye ezt hárítani.

76. perc: Amott pedig Hamuľák ad egy pofás labdát a tizenhatos előtt üresen hagyott Dankónak, aki viszont fölé bombáz.

75. perc: Sarr lopta a távolságot a jobb széltől befele, majd telibelőtt egy védőt.

74. perc: Ľupták centere túl mély szarkának, Kelemen kezében a labda.

73. perc: Csere a DAC-nál: az ezúttal kissé szürke Polievka helyére Pambou érkezik.

72. perc: Ljubicic középről úgy 25 méterre a kaputól érdekes módon a szélen szerette volna indítani két védő között Sarrt ahelyett, hogy bent megoldotta volna kicsiben a társakkal. Sarr pedig lesen volt az elrúgás pillanatában, ezzel oda is lett az egyébként ígéretes akció.

70. perc: Hamuľák váltja Koscelníket a vendégeknél.

68. perc: Polievka centere után kulcspillanatban mentett Chubutija Szarka elől.

66. perc: Pačinda kapott labdát a tizenhatos előterében, de rosszul kezelte le, és már rajta voltak, amikor eléggé kitekeredett pózban próbálta rátűzni. Nem is találta el így a kaput.

A nézőszám: 3001.

63. perc: Pačinda centerét Sarr csúsztatta meg, a labda azonban kiment a túloldalon.

62. perc: Brašeň indul meg a jobb szélen, majd lefékez. Amikor ismét megiramodna, Mensah lerántja. Szabadrúgás.

59. perc: Négyen támadhattak három védőre a sárga-kékek. Sarr kitette a labdát a jobb szélre Szarkának, de ő ezúttal rosszul döntött. Megpróbált befele cselezni, de a védőknek sikerült szerelniük.

58. perc: Cserél a DAC, Stephenst váltja Sarr.

57. perc: A DAC tizenhatosánál Kwin vét, de utánamegy a labdának és visszaszerzi.

55. perc: SZARKA MÁSODIK GÓLJA! Az utolsó védő Chubutija nem volt elég határozott a labdával, mire Szarka lecsapott rá, és szabályosan szerezte meg tőle. Kelemennel szemben pedig nem hibázott, a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt.

54. perc: Szarka fordul rá kapura a jobb szélről, de nagyon pontatlanul lő kapura.

53. perc: Polievka kapott sárgát.

52. perc: Szabadrúgásból érkezett a beívelés a DAC kapuja elé, Vernon De Marco azonban kézzel ért a labdához, a bíró kifele ítélt szabadrúgást.

51. perc: Barroso bal oldali beadását Michalík szedi le.

49. perc: Védekezik ezekben a percekben a DAC, de a nagymihályiak a sok pontatlan átadásuk miatt nem tudnak veszélyeztetni.

47. perc: Koscelník próbálta meg befele vezetni a labdát a pálya jobb szélétől, de fennakadt Kwinen.

46. perc: Kezdődik a második játékrész, csere az egyik csapatnál sem volt a szünetben.

45+ perc: Egy perc ráhúzás után a játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Polievka hosszú szólója révén eljutott egészen a tizenhatoson belülre, ott megpróbálta megkerülni Vernon de Marcót, a védő azonban szögletre mentett.

42. perc: Stephens zuhan a földre, miután ütközött az ellenfél tizenhatosán belül. A bíró nem ítél büntetőt ismét, de Stephenst ettől függetlenül ápolni kell.

40. perc: Mensah csúszott át két védő között, majd a bal szélről betört a tizenhatoson belülre. Éles szögből lőtt kapura, de gyengén, Tujvel hárított.

38. perc: Pačinda ívelte középre a labdát, de az megpattan az egyik sorfalban álló védőn. A kapu előtt Kelemen öklözni próbál, de zavarják ebben, a bíró kifele ítél szabadrúgást.

37. perc: Szarka cselez a bal szélen, majd kap egyet. Szabadrúgás.

36. perc: Polievka kapott egy jó labdát a védők mögé, de kissé kisodródva a tizenhatos szélénél. Ő viszont ahelyett, hogy passzolt volna a középen teljesen üresen érkező Pačindának, kapura tűzte a labdát. Vagyis csak majdnem, mert mellé ment.

33. perc: Egy begyakorolt formulát próbáltak el a vendégek egy szabadrúgás után, de a DAC-védelem lefülelte, hogy a cél Kunca, így őt már nem engedték lövéshez.

31. perc: Újabb beívelés a DAC kapuja elé, ezúttal Michalík szabadít fel.

30. perc: Koscelník centerére nyújtózkodnia kell Tujvelnek, de megszerzi.

28. perc: Pačinda végül folytatni tudja a játékot.

27. perc: Pačinda marad lent, ápolni kell. Úgy néz ki, mintha vérezne valamije. Elképzelhető, hogy le kell cserélni.

25. perc: GYÖNYÖRŰ GÓL: Szarka kapott jó labdát, a tizenhatoson belül egy védőt becsapott, majd a hosszú sarokba helyezett jobbal.

24. perc: Pačinda szöglete után Ljubicic közelről fölé bombáz!

22. perc: Polievkát ugratja ki Pačinda két védő között, Kelemen viszont rendkívül jó mozdult ki, és zárni tudta a szögeket. Polievka végül belelőtte a labdát.

21. perc: Szarka lövése kerüli el a nagymihályi kaput.

20. perc: Soka a pontatlanság: Pačinda passzol rosszul Davishez az ellenfél tizenhatosánál, elvesztik a labdát, de az ellenfél sem tudja sokáig megtartani.

18. perc: Koscelník beadása után Kunca teljesen szabadon irányíthatta a kapura a labdát. A védelem szerencséje, hogy a labda épp középre ment, Tujvel karjaiba.

16. perc: Ljubicic kapott egyet a félpályánál.

13. perc: Bayón cselezgetett a tizenhatos jobb szélénél, majd sikerül is beadnia, de a védők kifejelik.

11. perc: Pačinda újabb csodás labdát ad Szarkának a tizenhatoson belül, aki pedig legfordult védőjéről, majd már csak Kelemen állt vele szemben, amikor a bíró lefújta a támadást, mert Szarka szabálytalankodott.

9. perc: Stephenst állították meg ezútal a vendégvédők a tizenhatosnál.

7. perc: Pačinda értékesíti a büntetőt! A kapus jobbra vetődik, a DAC támadója pedig magabiztosan lő a másik irányba.

7. perc: TIZENEGYEST kap a DAC! Szarkát rántották le a tizenhatoson belül, miután egy jó labdát kapott Pačindától.

6. perc: Polievkát keresték egy előre ívelt labdával, Kelemen jól jött ki.

5. perc: Az ellentámadásból Bayón indult meg, előre ívelt labdájára viszont Tujvel előbb odaért, mint Mensah.

4. perc: Pačinda ívelt a nagymihályi kapu elé szabadrúgásból, Kelemen kapus öklözött, egy védő pedig ezután felszabadított.

3. perc: Stephens keresi Polievkát, de pontatlan labdát ad neki, Pačinda elől pedig Barrosso tisztáz.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík (C), Kwin Kwin, Davis – Polievka, Ľupták, Brašeň, Pačinda, Stephens – Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Sarr, Pambou, Kollár, Černák.

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Chubutija, Barroso Sánchez, Morlacchi, Calero – Danko, Kunca, Koscelník, Bayón, Sedlák – E. Mensah.
Cserék: Kira – Grič, Šimčák, Montero, Podhorin, Bednár, Hamuľák.

A nagymihályiak elleni összecsapáson a három sérüléssel bajlódó futballista (Turňa, Štepanovský, Straka) mellett a fiatal támadó, Mészáros András sem léphet pályára. Ő a DAC-fakó idényzáróján gyűjtött be a piros lapot, vétségéért a fegyelmi bizottság három meccses eltiltással sújtotta. Bővebben…