Főváros vs. Csallóköz – óriási hajrá a bajnoki cím megszerzéséért

Sakk, extraliga, 7. és 8. forduló: Egy remi és egy győzelem a dunaszerdahelyi elitalakulat hétvégi mérlege.

Főváros vs. Csallóköz – óriási hajrá a bajnoki cím megszerzéséért
illusztráció

Ikszelt a pozsonyi Slovan is, már csak egy pont az előnye a csallóköziekkel szemben. A „bronzérmes” prakovceiek mindkét éllovas ellen kivágták a rezet. A kassaiak a sereghajtók.

 

EREDMÉNYEK

7. forduló:

 

ŠK Prakovce–DUNASZERDAHELY 4:4,

pontszerzők:

Ján Krejči–Erdős Viktor 0,5:0,5

Arkadiusz Lenirat–Petényi Tamás 1:0

Juraj Druska–Németh Miklós 1:0

Mikuláš Mýnik–Bokros Albert 0,5:0,5

Dáriusz Mikrut–Varga Zoltán 0:1

Teodor Holtman–Bagi Máté 0:1

Vladimír Jacko–Csonka Attila István 1:0

Matej Kusiak–Varga Dávid 0:1

 

ŠK Junior CVČ Banská Bystrica–ŠK Modra 2,5:5,5

ŠK Aquamarin Podhájska–ŠK Osuské 4:4

TJ Inbest Dunajov–TJ Slávia UPJŠ Košice 4,5:3,5

ŠK Dubnica nad Váhom–Reinter Snina 4:4

Liptovská šachová škola Ružomberok–Slovan Commander 3,5:4,5

 

8. forduló:

 

Liptovská šachová škola Ružomberok–DUNASZERDAHELY 1:7

pontszerzők:

Štefan Mazur–Erdős Viktor 0:1

Vojtech Rajíček–Petényi Tamás 0,5:0,5

Ivan Hauser–Németh Miklós 0:1

Ján Plachetka–Bokros Albert 0:1

Pavel Čech–Varga Zoltán 0:1

Matej Hrabuša–Bagi Máté 0:1

Oliver Tropp–Csonka Attila István 0:1

Monika Motyčáková–Varga Dávid 0,5:0,5

 

ŠK Junior CVČ Banská Bystrica–ŠK Osuské 2:6

ŠK Aquamarin Podhájska–ŠK Modra 5,5:2,5

TJ Inbest Dunajov–Reinter Snina 2,5:5,5

ŠKS Dubnica nad Váhom–TJ Slávia UPJŠ Košice 5:3

ŠK Prakovce–Slovan Commander 4,5:3,5

A bajnokság állása:

1. Slovan Commander 21 pont

2. DUNASZERDAHELY 20

3. ŠK Prakovce 17

4. Reinter Snina 16

5. ŠK Modra 13

6. TJ Inbest Dunajov 13

7. Liptovská šachová škola Ružomberok 9

8. ŠK Osuské 7

9. ŠK Aquamarin Podhájska 7

10. ŠKŠ Dubnica nad Váhom 7

11. ŠK Junior CVČ B. Bystrica 6

12. TJ Slávia UPJŠ Košice 3

 

A csallóköziek legközelebbi programja a legfelsőbb szintű országos bajnokságban – 9. kör: március 2., 18:00 óra, DUNASZERDAHELY–SLOVAN COMMANDER, 10. kör, március 3., 13:00 óra, REINTER SNINA–DUNASZERDAHELY, 11. kör, március 4., 9:00, DUNASZERDAHELY–TJ SLÁVIA UPJŠ KOŠICE.

(lel)