Hájos: Éljünk hősies életet!

camera

1

Hájos: Éljünk hősies életet!

Hájos Zoltán polgármester (középen), illetve a két alpolgármester, A. Szabó László (balról) és Horváth Zoltán (jobbról) (Fotó: Paraméter) 

Megosztás

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc dunaszerdahelyi emlékművénél is koszorúzással emlékeztek meg az aradi vértanúkról

Az esemény során Hájos Zoltán polgármester kiemelte, hogy a vértanúk nemcsak életükkel és hazaszeretetükkel, bátorságukkal és a szabadság utáni vágyukkal mutathatnak példát, de még a halálukkal is. „Azzal, hogy nem voltak megalkuvók. Még akkor sem, amikor már látták, hogy a szabadságharc elveszett… Menthették volna életüket, de inkább a szabadságért küzdöttek és haltak meg, minthogy elárulták volna a forradalmat” – emlékeztetett, felhívva a figyelmet arra, hogy mindennapi küzdelmei során„mindenki a maga posztján” hősiesen teheti a dolgát.

„Álljunk ki önmagunkért, egymásért, közösségünkért, mert csak egy összetartó közösség tud megmaradni, és sikeres lenni, egy széthúzó csapat előbb vagy utóbb szétesik, idővel megszűnik” – fogalmazott.

„Hajtsunk fejet a hősök emléke előtt, és merítsünk erőt és hitet a forradalom és szabadságharc eszmeiségéből, éljünk hősies életet, amire Wass Albert kért bennünket” – hangsúlyozta.

Berényi József Nagyszombat megye alelnökeként szólalt fel, és emlékeztetett arra, hogy az aradi vértanúk többsége nem is volt magyar, és némelyikük csak káromkodni tudott magyarul, mégis összetartottak. Megköszönte nekik, hogy mércét szabtak, és egyúttal bízott abban, hogy „ennek a mércének legalább egy picit meg tudunk felelni”.

Koszorúval emlékezett meg az aradi vértanúkról Dunaszerdahelyen Magyarország pozsonyi nagykövetségének tanácsosa, a város vezető tisztviselői, az MKP és a Híd párt helyi és regionális képviselői, a városi intézmények, az egyházak és civil szervezetek képviselői.

(para)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program