U20-as hoki-vb: Kétgólos hátrányt dolgoztak le a végén a csehek, de ez sem volt elég a győzelemhez! (Videó)

1

Fotó: AP/TASR

Kanada válogatottja nyerte a 20 éven aluli jégkorong-válogatottak világbajnokságát, miután hosszabbításban 3:2-re legyőzte Csehországot.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékkal indult, a kezdeményezést azonban fokozatosan a kanadaiak vették át. Első góljukat David Jiříček kiállítását követően emberelőnyből szerezte Dylan Guenther. A cseheknek két ígéretes helyzetük maradt ki az első harmadban. A második harmad egyértelműen a kanadaiaké volt, melyet a 19. születésnapját ünneplő Shane Wright egy egyéni akció végén lőtt góllal koronázott meg. A harmadik harmad felénél Wright tovább növelhette volna a kanadaiak előnyt, ám zicerben hibázott, három perccel később pedig Šalé lövése a kapufáról vágódott Kulich elé, akit őrizetlenül hagytak és ezt meg is hálálta egy góllal. Kevesebb mint egy perc telt el, amikor Hamara lőtt passzába ért bele Kos, és ezzel egyenlített Csehország. Jöhetett a hosszabbítás melyben mindkét csapatnak akadtak helyzetei, értékesíteniük viszont a kanadaiaknak sikerült egyet, Guenther révén.

Eredmény:
Csehország – Kanada 2:3 hosszabbítás után (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
Gólszerzők: 53. Kulich (Šalé, Šapovaliv), 54. Kos (Hamara), 67. Guenther (Roy, Clarke) – 13. Guenther (Clarke, Othmann), 25. Wright (Guenther, Othmann).
Játékvezetők: Harnebring (svéd), Salonen (finn) – Wyonzek, Grillo (kanadaiak), kiállítások: 2:3 (2 perc), emberelőnyből gól: 0:1, emberhátrányban gól: 0:0.
Nézőszám: 10.735
Csehország : Suchánek – Jiříček, Ticháček, Špaček, Svozil, Moravec, Hamara, Čech – Šalé, Šapovaliv, Kulich – Chmelař, Brabenec, Szturc – Ryšavý, Menšík, Kos – Hauser, Marcel, Měchura – Sapoušek
Kanada: Milic – Zellweger, Del Mastro, Clarke, Allan, Korchinski, Hinds, Matier – Guenther, Wright, Othmann – Bedard, Stankoven, Roy – Ostapchuk, Gaucher, Dean – Fantilli, Bankier, Schaefer

Kanada U20-as válogatottja a 34. érmét szerezte a világbajnokságokról, ezek közül 20-at megnyert, 10-en pedig ezüstérmes lett. A cseh fiatalok a negyedik érmet szerezték, 18 év után az elsőt (kétszer voltak aranyérmesek, ez az első ezüstérmük és korábbról volt még egy bronz).

A vb legproduktívabb és a legtöbbb gólt szerző játékosa a torna legfiatalabbja, a 17 éves kanadai Connor Bedard lett, aki hét mérkőzésen 23 pontot szerzett (9 gól és 14 gólpassz). Ő lett a torna legjobb támadója és legértékesebb játékosa (MVP) is. A legjobb kapusnak a szlovák Adam Gajant, míg legjobb védőnek a cseh David Jiříčeket választották.