Idén ennyi törvényt fogadtak el a parlamenti képviselők

camera

1

Idén ennyi törvényt fogadtak el a parlamenti képviselők

-illusztráció- (Fotó: TASR) 

Megosztás

A parlamenti képviselők a választások óta összesen 59 törvényt fogadtak el – derült ki a Szlovák Nemzeti Tanács weboldalán lévő statisztikából. Ötvenkét jogszabályt a kormány javasolt, a maradék hetet pedig a képviselők.

A törvényhozó testület 57 ülésnap alatt fogadta el az 59 törvényt és a képviselők 11 plenáris ülésen vettek részt. Az idő nagy részét az ellenzéki javaslatokkal kapcsolatos vitákkal töltik. Az ellenzékiek javaslatainak nagy része, több mint 10 darab, nem került elfogadásra.

Ebben a választási időszakban a parlament megtörte Andrej Kiska államfő vétóját, mégpedig a házszabály módosításával kapcsolatban, ami meghatározza a felszólalások hosszát, s megtilja a vizuális segédeszközök használatát az ülésteremben. Ez a törvény az államfő jóváhagyása nélkül lép érvénybe.

Hét jogszabályt rövidített jogalkotási eljárásban fogadtak el a képviselők. Ez azt teszi lehetővé, hogy egy törvényt pár napon bellül fogadjanak el, a rendes eljárás akár 3 hétig is eltarthat.

Jövőre a képviselőknek 84 ülésnapot kell tölteniük a parlamentben . Az első klasszikus ülés az újévben január 31-én lesz, ezt követi a március 21-i, május 9-i, június 13-i, szeptember 5-i, október 10-i és november 28-i ülésszak.

A képviselők a legtöbb időt, 12 napot májusban, júniusban, szeptemberben és októberben töltik a parlamentben. Februárban összesen 11 napot , decemberben kilencet, márciusban nyolcat, áprilisban négyet, novemberben három napot és januárban 1 napot dolgoznak majd a parlamentben. Júliusban s augusztusban nincs ülésszak.

A parlamenti ülések általában kedden kezdődnek és reggel 9 órától esste 19 óráig tartanak két órás ebédszünettel. Pénteken korábban ér véget az ülés – délután 14 órakor, hétfőn nincs ülés.

A képviselők parlamenti menetrenden kívül is összeülnek, ha legkevesebb 30 képviselő kérvényezi ezt a házelnöknél, akinek ezt 7 napon belül meg kell cselekednie.

TASR/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program