Ififoci: Maradt a somorjaiak hétpontos előnye

III. liga, nyugati csoport, 10. forduló: A felső-csallóköziek osztálykülönbséggel győzték le a „cipőgyáriakat”. 

Tucatnyi találattal terhelték meg a Brvnište hálóját a lévaiak, ők a harmadikok. A szerediek tizenegy gólt lőttek a nagysurányiaknak. Először remiztek a felsőszeliek.

A hazai Aleš Orviský az FK Krakovany–ŠK Bratislava 1928/Jaslovské Bohunice mérkőzés 78. percében tizenegyest hibázott, a somorjai Rigó Tamás pedig a partizánskéiak elleni hazai találkozó 6. percében.

Mesternégyes: Tomáš Hudcovič (Szered), Martin Šebo (Léva).

Piros lap: Denis Olešňan (59., Nová Dubnica), Matej Karaba (24., Hlohovec).


EREDMÉNYEK

MFK Nová Dubnica–AFC Nové Mesto nad Váhom 9:0 (4:0), g.: Cyprian 2 (20., 55.), Pecuš 2 (24., 57.), Matejka (17.), Štibrálik (27.), Hadzima (42.), Drobena (68.), Sokolík (71.).

FELSŐSZELI–GALÁNTA 2:2 (0:1), g.: Oláh 2 (58., 80.) – Repa (32.), Gallo (52.).

FK Krakovany–ŠK Bratislava 1928/Jaslovské Bohunice 0:0.

SZERED–ŠK Šurany 11:0 (7:0), g.: Hudcovič 4 (7. – 11 m, 32., 33., 45.), Jánošík (2.), Toráč (15.), Vadkerti (16. – öngól), Szabó (27.), Králik (55.), Sklenár (56.), Mikláš (74.).

ČFK Nitra–PFK Piešťany 2:3 (2:1), g.: Krajčovič (17.), Pagáč (29.) – Janovský (37.), Bušík (52.), Kováčik (63.).

VÁGSELLYE–FK Slovan Hlohovec 2:0 (1:0), g.: Telkesi (20.), Lacek (66.).

LÉVA–TJ Slovan Brvnište 12:0 (9:0), g.: Šebo 4 (5., 10., 21., 37.), Meňuš 2 (8., 13.), Horka 2 (51., 58.), Miček (1.), Greksa (15.), Nemec (31.), Szigeti (73.).

STK 1914 SOMORJA Fluminense–FK Tempo Partizánske 4:0 (1:0), g.: Pašťanský (59. – 11 m, 62.), Majerčák (21.), Kuchta (57.).


A bajnokság állása:

 1. SOMORJA x 10 x 9 x 1 x 0 x 42:9 x 28

 2. Nová Dubnica x 10 x 7 x 0 x 3 x 45:14 x 21

 3. LÉVA x 10 x 7 x 0 x 3 x 41:14 x 21

 4. Piešťany 10 x 7 x 0 x 3 x 35:18 x 21

 5. VÁGSELLYE x 10 x 7 x 0 x 3 x 30:17 x 21

 6. Šurany x 10 x 6 x 1 x 3 x 25:11 x 19

 7. ČFK Nitra x 10 x 5 x 2 x 3 x 20:15 x 17

 8. Partizánske x 10 x 5 x 0 x 5 x 34:27 x 15

 9. SZERED x 10 x 4 x 1 x 5 x 17:21 x 13

10. Hlohovec x 10 x 4 x 1 x 5 x 13:18 x 13

11. GALÁNTA x 10 x 3 x 2 x 5 x 13:20 x 11

12. FELSŐSZELI x 10 x 3 x 1 x 6 x 16:25 x 10

13. Brvnište x 10 x 3 x 0 x 7 x 18:29 x 9

14. Krakovany x 10 x 2 x 2 x 6 x 12:26 x 8

15. Jaslovské Bohunice x 10 x 2 x 0 x 8 x 9:38 x 6

16. Nové Mesto nad Váhom x 10 x 0 x 1 x 9 x 4:72 x 1

(lel)