Jégkorong-vb: Kilenc másodpercen múlt a szlovák bravúr Csehország ellen

1

Fotó: TASR

A cseh válogatott Dmitrij Jaskin hosszabbításban szerzett góljával 3-2-re legyőzte a szlovák együttest a Koppenhágában és Herningben zajló jégkorong-világbajnokságon.

Craig Ramsey csapata kétszer is vezetést szerzett a mérkőzésen, ám a csehek mindkétszer egalizálni tudtak: második góljukat kilenc másodperccel a harmadik harmad vége előtt szerezték. A hosszabbításban a cseh csapat végig dominált, Jaskin góljával pedig megszerezték a győzelmet. Csehország így két pontot szerzett a mérkőzésen, míg Szlovákia egyet.

A csoport (Royal Arena, Koppenhága):
Csehország-Szlovákia 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

Franciaország-Fehéroroszország 6-2 (2-1, 1-0, 3-1)

Svájc-Ausztria 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után

A csoport állása: 1. Oroszország 3 pont/1 mérkőzés (7-0), 2. Svédország 3/1 (5-0), 3. Franciaország 3/2 (6-9), 4. Csehország és Svájc 2/1 (3-2), 6. Szlovákia és Ausztria 1/1 (2-3), 8. Fehéroroszország 0/2

B csoport (Jyske Bank Boxen, Herning):
Egyesült Államok-Dánia 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)

Finnország-Koreai Köztársaság 8-1 (2-0, 3-1, 3-0)

Lettország-Norvégia 3-2 (0-2, 1-0, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 5 pont/2 mérkőzés, 2. Finnország 3/1, 3. Lettország 2/1 (3-2), Dánia 2/2 (3-6), 5. Kanada 1/1 (4-5), 6. Németország és Norvégia 1/1 (2-3), 8. Koreai Köztársaság 0/1