Karate: Beindultak az őszi versenyek

1

Sorakozó a szolnoki arénában (Fotó: Képarchívum)

A szlovákiai Shinkyokushin Karate Szervezet tagjai szeptemberben előbb Szolnokon tíz ország sportolói körében mérték össze rátermettségüket, majd Siklóson léptek tatamira.

Szolnokon Szlovákiát a csallóközi Hupian Krisztina képviselte felnőtt kategóriában, női nehézsúlyban.

“Tina első ellenfele egy litván lány volt, akitől tavaly a döntőbe jutásért kikapott, utóbbi aztán a tornát is megnyerte. Az idén a két vetélytárs rögtön az első körben összekerült, s a párbajban ezúttal a mi sportolónk kerekedett felül a 9. percben bírói döntéssel. A keze azonban megsérült, s a második körből sajnos nem tudott továbblépni. Mindenesetre ez az eredmény is kiváló teljesítmény részéről” – összegzett Sensei Markovics János 4. danos, a szlovákiai Shinkyokushin Karate Szervezet elnöke.

A második őszi verseny a magyarországi Siklóson zajlott, amelyen három ország 37 klubjának több mint 230 sportolója vett részt. A gála egyben válogató volt a novemberi lengyelországi Európa-bajnokságra.

Siklóson Szlovákiát 5 fő képviselte, közülük kettőnek dobogós helyezést sikerült elérnie: a junior Cserepes Zoltán (Seishin Nemesócsa) 65 kg-ban ezüstérmes lett, az ifjúsági kategóriában Kósa Tamás (Satori Vásárút) 70 kg-ban ugyancsak 2. helyezést ért el.

“A többieknek is kiváló gyakorlási lehetőség volt a gála, hogy felmérjék, hol tartanak a felkészülésben az Európa Bajnokságra” – közölte a menedzser.

Októberben újabb megmérettetés vár a csallóközi karatékákra, a Dunaszerdahelyen megtartandó Kovács Kata Zsófia Emlékversenyen. Mint ismeretes, Zsófi, a klub tehetséges sportolója, a dunaszerdahelyi sportgimnázium egykori diákja 2016-ban tragikus hirtelenséggel elhunyt, rá emlékeznek a tornával.