Megvan az esélye annak, hogy a földlakók is bevándorlók

Megosztás

A földi élet kialakulásáról és elterjedéséről már egészen részletes képe van az emberiségnek, csak egyetlen pont homályos túlságosan: az első lépés. Vajon, hogyan jöttek létre az első egysejtűek? Vagy inkább úgy kellene feltenni a kérdést, hogy honnan jöttek? – teszi fel a kérdést a Hír24.

Egy friss kutatás szerint az élet egy vírushoz hasonlít, amelyik a világegyetemben terjed: „magjai” bolygóról bolygóra szállnak, és ahol alkalmas rá a környezet gyökeret eresztenek, majd különböző fajokat hoznak létre.

A tudósok szerint ez két módon lehetséges: egy nagyon fejlett faj járja az univerzumot és hinti el a megfelelő helyeken az élet magjait, vagy ezek a magok becsapódó üstökösök, és aszteroidák hátán érkeznek a bolygókra. A szakértők utóbbit tartják sokkal valószínűbbnek – írja a Mirror.

„Az elméletünk szerint az élet különböző formái úgy nőnek és fejlődnek, mint a buborékok egy lábas forró vízben” – mondja Dr. Henry Lin, a kutatás vezetője. A teória szerint a Tejútrendszer alaposan fertőzött ilyen életbuborékokkal, ám még így is kétséges, hogy rábukkanunk-e egy másik, élettel teli világra. A csillagok, és a csillagrendszerek ugyanis folyamatos mozgásban vannak egymáshoz képest, a közeli szomszédok így eltávolodnak évmilliók alatt.

Hír24

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program