Merva Ferenc a falu sakkbajnoka

Dióspatonyban negyvenharmadik alkalommal rendezték meg a sakkozók falubajnokságát. A Patonyi Bástya SE meghívására összesen huszonkét sportoló ült asztalhoz a helyi kultúrházban.

A 11 fordulós, 2 x 10 perces mérkőzésekből álló versenyt Merva Ferenc (2100F) nyerte meg 9 ponttal, a második helyen Marosi Csaba (FM, 1999F) végzett 8,5 ponttal, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a tavalyi ezüstérmes Vladimír Cibuľka (FM, 2157F) állhatott föl 8 ponttal.

A végig vezető tavalyi aranyérmes, Takács László az utolsó fordulóban veszítette el bajnoki címét – Mészáros Lóránttal szemben maradt alul, és a dobogóról is leszorult.