Sulipikniket rendezett a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia és Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium

2016. június 29-én a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia  és Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium diákjai már alig várták, hogy kezdődjön a sulipiknik.

Az igazgatónő, Horváth Erzsébet lelkesítő szavai után: „Mi mindent kívánhatnék a mai napra? Természetesen szép időt, a fair play örömét, az ügyességi versenyek jó hangulatát, jó illatú étkek rotyogását a kondérban, de legfőképpen azt, hogy ma együtt legyünk és jól érezzük magunkat. Bízom benne, hogy ez sikerülni fog“. Ezután elkezdődött a jó hangulatú, humortól sem mentes versenyszámok sorozata. A rekkentő hőségben néha csetlettek botlottak a diákok, de a többséget az igazi sportszellem vezérelte.

A következő hat versenyszámban küzdöttek meg az osztályok: doboz a dróton, kézből kézbe, szabadrúgás, ez itt a „lógás helye“, lepedőzsonglőr, tekézés. Miközben az egyes csapatok versenyeztek, mások a gasztronómiai tudományukat villogtatták. A gulyások illata bejárta az egész épületet. A nap végén az igazgatónő nemcsak az egyes versenyszámok győzteseit jutalmazta meg, hanem díjazta a Zöld iskola programban tevékenykedő diákok, osztályok igyekezetét.

Az Élet- és egészségvédelem kategóriában a Diákdiri Kupát legjobban focizó aranylábú ifjak csapata az Old Boys. A gólkirály: Vida Barnabás. Az összegzett ügyességi versenyek pontszámai alapján a Legsportosabb osztályközösség címet a III.G és a III.A osztályközössége nyerte el. A verseny további helyezettjei: 2. III.C, 3. III.B.

A Zöld iskola projekt megtanította diákjainkat arra, hogy a környezetvédelemről nemcsak beszélni kell, hanem tenni is kell érte valamit. Elismerésben részesült a legtöbb kupakot, szám szerint 26 730 összegyűjtő II.B osztály, melynek nyereményét Nagy Ágnes, a Geri csodalámpása alapítvány elnöke ajánlotta fel. A Papírgyűjtés kategória helyezettjei: 1. II.G, 2.II.M, 3.II.C. Az egyéni eredmények alapján Kántor Konrád Imre, a III.M, Bohoš Barbara, a II.M, Vida Barnabás, a II.G tanulója gyűjtötte össze.

A Zöld osztály verseny keretén belül ebben a tanévben két nagy kihívás várta a diákokat. Az első félév kihívása alapján, amely a zöld növények övezetére, a faliújságok elkészítésére és tetszés szerinti dekorációra irányult, a Zöld osztály cím nyertese a III.G osztály lett. További helyezettek: 2.III.B, 3.II.M. A második félév kihívása az elemgyűjtési verseny és a használaton kívüli elektromos berendezések gyűjtése volt. Az elért pontszámok alapján a második félév Zöld osztály cím nyertese az II.G. További helyezettek: 2. I.M, 3. IV.A. Az egyéni eredmények alapján a II.G két tanulója, Kiss Mária és Szabó Zsolt szerezte a legtöbb pontszámot. A remekbe szabott nap után holnap már csak a várva várt tanévzáró következik.