Nárciszokba borul az egész ország

camera

1

Nárciszokba borul az egész ország

Fotók: TASR 

Megosztás

A nárciszok napján a Rákellenes Liga önkéntesei a daganatos megbetegedéssel küzdő páciensek számára gyűjtenek adományokat országszerte.

Az önkéntesekkel országszerte többfelé találkozhatunk, akik az adományokért cserébe egy-egy nárciszt ajándékoznak. A gyűjtésbe nemcsak személyesen kapcsolódhatunk be:

április 15-ig a 848-as telefonszámra küldött minden egyes sms 2 euróval járul hozzá az adakozáshoz, illetve a következő, erre a célra nyitott bankszámlára is lehet küldeni hozzájárulást: SK09 0900 0000 0054 5454 5454.

A nárciszok napja a legjelentősebb nyilvános adakozási akció az országban, amelyet minden évben megrendeznek.

A jótékonysági akció során összegyűlt összeget a daganatos megbetegedéssel küzdők támogatására fordítják, valamint költenek a rákmegelőzéssel kapcsolatos kutatásra és a megelőzési célú tájékoztatásra is.

Az előző évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a lakosok harmada rendszeresen, minden évben adakozik a nárciszok napján.

A Rákellenes Ligát 27 évvel ezelőtt, Pozsonyban hozták létre jótékonysági nonprofit szervezetként. 1990-ben tagja lett az Európai Rákellenes Ligák Szövetségének (ECL), valamint a genfi székhelyű Nemzetközi Rákellenes Uniónak (UICC). 21 évvel ezelőtt kezdeményezte a nárciszok napja gyűjtést, amelyre azóta minden évben áprilisban kerül sor. A projekt jelképe a sárga nárcisz lett, a tavasz és a remény virága. A nárciszok napja célja, hogy közelebb vigyék az emberekhez a rák elleni küzdelmet és tájékoztassanak a betegek tényleges helyzetéről Szlovákiában, hogy a betegség ne rém legyen, hanem olyan tény, ami összeköt.

A környezetvédelmi minisztérium munkatársai is csatlakoztak a megmozduláshoz

A Rákellenes Liga fiatal önkénteseit fogadta Sólymos László környezetvédelmi miniszter is.

„A nemes gondolat megérdemli az elismerést és a támogatást, és a nárciszok napja kétségtelenül ilyen. A remény fontos minden embernek, főleg azoknak, akik daganatos betegséggel küzdenek. Így is ki akarjuk fejezni együttérzésünket azok iránt, akik életük legnehezebb szakaszát élik” – jelentette ki a miniszter.

A környezetvédelmi minisztérium munkatársai önkéntes hozzájárulása is segít megvalósítani azokat a programokat és projekteket, amelyek segítik a súlyos betegségben szenvedőket abban, hogy átvészeljék életük legnehezebb szakaszát, és könnyebb legyen a kezelés utáni időszak.


TASR/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program