Nyugat-szlovákiai Tipos III. liga, 34. forduló: Bajnokavató gólfesztivállal tarkítva Komáromban

1

Fotó: Cséfalvay Á. András - illusztráció

A komáromiak hazai idényzárója egyben bajnokavató is volt, ugyanis a kerületi futballszövetség tisztségviselői a nagysurányiak elleni vasárnap délután zajló összecsapáson adták át a hazaiaknak a bajnoknak járó trófeát és az érmeket.

A szervezők ünnepi körítéssel, a futballisták pedig gólfesztivállal tették emlékezetessé a „violák” kimagasló sikerét, akik negyven év után ismét a II. ligában küzdenek a pontokért.

Nagytapolcsányban vereséggel búcsúztak a nagymegyeriek, hazai pályán pedig a negyediek. Nagyölveden raboltak három pontot, megőrizték III. ligás tagságukat az érsekújváriak. Ugyancsak vendégként diadalmaskodtak a galántaiak.

A DAC-fakó és a Bős hétközi mérkőzéséről már korábban beszámoltunk olvasóinknak.

DAC B–ViOn Zl. Moravce–Vráble B 3:0 (1:0), g.: Polák (20.), Sandal (60.), Csóka (64.).

Bős–Dubnica 2:1 (1:1), g.: Malý (44.), Belkovics (67.), ill. Horecký (36.).

Nagyölved–Érsekújvár 1:2 (0:1), g.: Horniak (84.), ill. Hlaváčik (6. – öngól), Tawanda Tapiwa Muchaya (77.).

Lednické Rovne–Nemšová 1:2 (1:2), g.: Chmelík (45.), ill. Fabuš (30., 41.).

Beluša–Galánta 2:3 (2:2), g.: Gorelka (11.), Kucharík (37.), ill. Meszlényi (31., 44. – 11-esből), Gányovics (84.).

Topoľčany–Nagymegyer 1:0 (0:0), g.: Švajlen (77.).

Púchov–Horná Nitra 2:1 (0:0), g.: Valašík (68.), brezničan (79.), ill. Kováčik (66.).

Negyed–Horses 1:3 (1:1), g.: Mehdi-Karim Guemache (41.), ill. Halás (6.), Golis (53.), Mrocek (90.).

KFC Komárom–Šurany 8:1 (2:0), g.: Militosyan (41., 45., 56.), Podlucký (67., 81.), Haša (74., 75.), Szabó (85.), ill. Dikácz (57.).

Szabadnapos: Vágsellye.