Paralimpia 2016: A dunaszerdahelyi Csejtey Richárd hatalmas bravúrt hajtott végre!

1

Csejtey Richárd (Fotó: TASR-archív)

0:2-es szettállásról fordított 3:2-re az asztaliteniszezők 8-as kategóriájának mezőnyében.

Csejtey Richárd az első meccsén még kikapott a kínai Zhao Shuaitól, második csoportbeli meccsét viszont súlyosan vesztes állásból megnyerte. A belga Mathieu Loicq már megnyerte az első két szettet, amikor a dunaszerdahelyi paralimpikonnak sikerült felállnia, majd 11-8-ra behúzta a harmadikat, 12-10-re pedig a negyediket. Az ötödik, mindent eldöntő játszma rendkívüli izgalmakat hozott, és maratoni hosszúságú volt, Csejtey viszont 20-18-ra ezt is megnyerte.

Kategóriája címvédője, Ján Riapoš magabiztosan nyerte meg második mérkőzését is, ezzel már biztos továbbjutó a csoportjából. Ezúttal a dél-koreai Kyungmook Kimet győzte le négy szettben (3:1).

A szlovák versenyzők közül egyszer-egyszer vesztett és győzött Martin Ludrovský és Peter Mihálik. Előbbi kikapott a koreai Kim Young Guntól (0:3), míg legyőzte a szerb Goran Perličet (3:1), utóbbi pedig a francia Fabien Lamiraulttól szenvedett vereséget, míg a lengyel Krzysztof Zylka ellen (3:2) győzni tudott. Mihálik esetében csaknem annak fordítottja játszódott le, mint Csejteynél. Ő ugyanis már kettő szettel vezetett, amikor lengyel ellenfele felállt, és megnyert kettőt. Végül azonban az ellenfele elfáradt, és Mihálik 11-8-ra behúzta az ötödiket.

Öt szettben vereséget szenvedett saját csoportjában Rastislav Revúcky a koreai Cha Soo Yong ellen, Miroslav Jambor pedig a francia Kevin Dourbeckertől.