Presser Gábor - Novemberi felvidéki turné!

Hirdetés

2015. november 04. - 07:39

camera

1

Presser Gábor - Novemberi felvidéki turné!

img_3863 

Megosztás

Presser Gábor (becenevén "PICI bácsi"), a többek között Kossuth- és Erkel Ferenc díjas magyar előadóművész, zeneszerző, zongorista, énekes, a Locomotiv GT együttes tagja, a Vígszínház zenei vezetője, a magyar könnyűzene kiemelkedő személyisége, egyszemélyes intézménye, novemberben 5 állomásos koncertet ad a Felvidéken.

A mindig új és lebilincselő PRESSER GÁBOR koncertek felvidéki állomásai, terminusai novemberben:
9., hétfő – Érsekújvári VMK a Főtéren,
10., kedd – Galántai VMK,
11., szerda – Dunaszerdahelyi VMK,
12., csütörtök – Révkomáromi VMK,
13., péntek -Pozsony, Babylon.

A koncertek kezdési ideje mindenütt 19 óra.
Bővebb info, jegyvásárlás: +421/905 654 349, www.elokoncert.sk, www.ticketportal.sk.
Presser Gábor négyévesen kezdett el zongorázni, Antal Imre zongoraművész is elismerte a tehetségét és megjósolta, hogy nagy művész lesz belőle.

1967-től az Omega első saját dalainak zenéjét írta, addig ugyanis az együttes külföldi slágerek feldolgozásait játszotta. Több kislemez után ő lett az első három Omega-album első számú zeneszerzője. Legismertebb dalai ebből az időszakból: Trombitás Frédi, Ha én szél lehetnék, Petróleumlámpa, Tízezer lépés, Az 1958-as boogie-woogie klubban, Régi csibészek, Ballada a fegyverkovács fiáról, Az éjszakai országúton, és talán a leghíresebb: a Gyöngyhajú lány (ezt a Scorpions is feldolgozta White Dove címmel). Ezek közül néhányat ő maga is énekelt (Trombitás Frédi, Tízezer lépés, 1958-as boogie-woogie klubban, Oh, Barbarella).

Közben a színházi életbe is bekapcsolódott. A Vígszínház 1973-ban mutatta be első musicaljét, Déry Tibor Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című kisregényének zenés adaptációját. Ezután Presser a Vígszínház több zenés darabjának is zeneszerzője volt. 1978 óta a Vígszínház zenei vezetője, ahol önálló dalesteket is ad.

Presser a könnyű slágereknél többre vágyott, ezért 1971-ben Frenreisz Károly basszusgitáros és Barta Tamás gitáros hívására Laux József dobossal kilépett az Omegából és megalakította a Locomotiv GT-t.

Az LGT volt az első magyar supergroup. Az évek során Presseren kívül mind a három tag kivált; a mai felállás 1977-re alakult ki: Presser mellett Somló Tamás, Karácsony János és Solti János az együttes tagjai. Ez az időszak Presser zeneileg legsikeresebb korszaka. A magyar zenei élet kulcsszereplője lett, az LGT dalainak nagy részét ő írta, egyedül és társszerzőként egyaránt. Legismertebb szerzeményei:Ringasd el magad (1973), Kék asszony (1973), Szólj rám, ha hangosan énekelek (1975), Neked írom a dalt (1975), Egy elfelejtett szó (1975), A Kicsi, a Nagy, az Arthur és az Indián (1976); A rádió (1977), Jóbarátok vagyunk (1977), Nem adom fel (1978), Boksz (1980), Éjszakai vonatozás (1984).

1982-ben jelent meg első szólólemeze, az Electromantic, mely eredetileg egy balett elektronikus hangszerekkel készített zenéje. Legismertebb darabja később az angol BBC televízió híradójának szignáljaként is szolgált. A La Baletta No. 2. című szerzeménye a Budapesti Regionális Híradó főcímdala volt.

Az 1970-es évektől kezdve több magyar előadónak írt dalokat, zenét (többek között Zalatnay Saroltának, Demjén Ferencnek, Kern Andrásnak, Vikidál Gyulának). 1977 óta Zorán albumainak állandó közreműködője. Révész Sándor első szólóalbumának készítésében is részt vett.

Miután az LGT 1984 után nem jelentkezett albummal, újabb színházi produkcióba kezdett. Ennek sikeres eredménye az 1988-ban bemutatott A padlás. 1994-ben jelent meg az első „igazi” Presser-album, a Csak dalok, amit 1996-ban a Kis történetek követett.

2003 végén Presser Gábor tengernyi munkája mellett az UNICEF jószolgálati nagykövete lett. Feladata a gyermekek ügyének képviselete, az UNICEF és a világ gyermekeinek magyarországi képviselete volt. Megbízatása 3 évre szólt, szolgálataiért jelképes 100 forint javadalmazásban részesült,

Szóló albumai:

(forrás: wikipedia)
(PR)
Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program