Rekordrészvétel Nagymegyeren

1

Kovács Zoltán felvételei

Nyolcadszor rendeztek óév végi futóversenyt Nagymegyeren, melyen rekord- részvétel került a rendezvény krónikájába.

Százhuszonöten neveztek, száztizennyolcan futottak célba. A Corvinus termálfürdő előtti térségen kijelölt versenytávon a Csehországból, Magyarországról, Németországból és Szlovákiából összesereglett futók és kocogók – gyerekek, fiatalok és idősebbek – 200 és 300 méteren, valamint 1 és 5 kilométeren küzdöttek a győzelemért nyolc korosztályban.

Öt kilométeren a férfiaknál a győri Takács Dávid (17:41) és a nyárasdi Rasztgyörgy Anikó (22:20) volt a leggyorsabb. A győztesek között több nagymegyeri résztvevő nevét is olvashatjuk. A Nagymegyeri Városi Önkormányzat és további szponzorok által támogatott hagyományos sportos óévbúcsúztatón mindenkit éremmel jutalmaztak, de az összes célbafutó tárgyi jutalommal tért haza a sportos óévbúcsúztatóról. A legjobbakat serleggel díjazták.

A szervezők teával, forralt borral, frissítővel kedveskedtek a futóknak, akik a viadalt követően ingyenesen megmártózhattak a messze földön híres termálfürdő medencéiben.