Harcművészet: MMA Cage Pápán

A magyarországi városban első alkalommal rendeztek nemzetközi gálát, melyre a Bősi Kempo/MMA Klub három versenyzője is meghívást kapott.

Tizenhárom mérkőzést láthatott a közönség: tizenegy amatőr párharcot 3 x 3 percben és két profi bunyót 2 x 5 percben – utóbbiakat pénzdíjért.

A bősiek közül elsőként Nagy Dávid (-72 kg, amatőr MMA) lépett ketrecbe, ahol fojtással villámgyors győzelmet aratott a győri Reitner Ádám felett. Csomor Rajmund (-78 kg, amatőr MMA) következett, ő a sümegi Horváth Erikkel, a Gracie Barra Farkasok harcosával küzdött meg fordulatos mérkőzésen, s nyert pontozással.

Az este főmérkőzését pénzdíjas profi MMA-ban a bősi, mindössze 18 esztendős Nagy István (72 kg) vívta a hazaiak kedvencével, a 26 esztendős többszörös MMA-győztes Győrffy Villám Zsomborral. A csallóközi fiú kezdett jobban, agresszívabban, Győrffy azonban visszaverte ellenfele támadásait, sőt lábra támadással sikerült földre vinnie Nagyot. Rövid földharc után karfeszítéssel a pápai versenyző lett a győztes.

A bősiek edzője elégedett védencei szereplésével. “A fiúk igyekeztek betartani taktikai utasításaimat, és bár némelyikük lámpalázas volt, mégis a lehető legjobb teljesítményt hozták ki magukból” – közölte a Paraméterrel Gróf Lóránt.