Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó Dunaszerdahelyen!

A Táncfórum - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete szervezésében 2018. május 18-19-én kerül megrendezésre a Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó Dunaszerdahelyen. A rendezvényt országszerte hét különálló Táncfórum EST színesít.

Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó Dunaszerdahelyen!

Program:

PÉNTEK - május 18.:

19.00 - Hégli Dusan koreográfus és Dr.Agócs Gergely néprajzkutató előadása, Közreműködik: Ifjú Szivek Táncszínház

20.30 - Táncház, Helyszín: Európa Rest Bar

SZOMBAT - május 19.:

10.00 - Kapunyitás

Sportcsarnok:

10.30 - 11.50: Szlovákia Magyar Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek bemutatkozása

Közreműködnek:
Ágacska Gyermek Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Apró Csallóközi Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Apró Kincső Néptáncegyüttes - Zselíz
Borostyán Ifjúsági Néptáncegyüttes - Rozsnyó
Csali Gyermek Néptáncegyüttes - Somorja
Csali Ifjúsági Néptánegyütte - Somorja
Csallóközi Gyermek Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Kismegyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes - Nagymegyer
Kis Rakonca Gyermek Néptáncegyüttes - Fülek
Sendergő Gyermek Néptáncegyüttes - Ipolyság

12.00 - 17.30: TÁNCTÁR

Közreműködnek:
12.00 - 12.25: Dobsa Tamás & Dobsa Fodor Mónika - Csallóközi táncok
12.30 - 12.55: Brusznyai Erik & Gyenes Barbara - Gömöri táncok
13.00 - 13.25: Vlado Michalko & Martina Kupcová - Zempléni táncok
13.30 - 13.55: Kádár Ignác & Nagypál Anett - Gyimesi táncok
14.00 - 14.25: Oláh Atilla & Kovács Anita - Szepsi cigány táncok
14.30 - 14.55: Fero Morong & Barbora Morongová - Feketebalogi táncok
15.00 - 15.25: Kupec Mihály & Kupec Zsófia - Bodrogközi táncok
15.30 - 15.55: Konkoly László & Baráth Kitti - Ipolymenti táncok
16.00 - 16.25: Szabó János & Mester-Szabó Ágnes - Kazári táncok
16.30 - 16.55: Botló Ákos & Varsányi Zsófia - Vág-Garam közi táncok
17.00 - 17.30: Busai Norbert és Busai Zsuzsanna - Palatkai táncok

18.30 - 20.00: Szlovákia Magyar Felnőtt Néptáncegyüttesek bemutatkozása

Közreműködnek:
Borostyán Néptáncegyüttes - Dernő
Csalló Néptáncegyüttes - Somorja
Csallóközi Néptáncegyüttes - Dunaszerdahely
Ilosvai Selymes Péter Néptánegyüttes - Nagyida
Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes - Zselíz
Megyer Néptáncegyüttes - Nagymegyer
Nádas Néptáncegyüttes - Farnad
Pozsony Táncegyüttes - Pozsony
Rakonca Néptáncegyüttes - Fülek
Szőttes Kamara Néptáncegyüttes - Pozsony

21.00 - 22.30: Parno Graszt koncert

12.00 - 21.00: FOLKSÁTOR

12.00 - 12.30: Varsányi zenekar koncert
13.45 - 14.45: Kolompos zenekar koncert
15.00 - 15.45: Palatkai banda koncert
16.00 - 17.00: Korpás Éva koncert
17.30 - 18.15: Varjos zenekar koncert
20.00 - 20.45: Pósfa zenekar koncert
 

Játszótér:

10.00 - 18.00: Izolda népi játékai és kézműves foglalkozás
12.30 - 13.30: Játszóház Méhes Katával, valamint hangszerbemutató Hanusz Zoltánnal és barátaival
15.00 - 16.00: Kuttyomfitty társulat: Ördöngős dudás
 

Belépő: 7 euró

Info: web.: www.tancforum.sk 
e-mail: tancforum@tancforum.sk
tel: +421 915 112 137

A programváltozás jogát a szervezők fenntartják.

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Az esemény az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Csoóri Sándor program) támogatásával valósul meg.

 

(PR-cikk)