Vizes vb: Az új-zélandiak elleni győzelemmel csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

1

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar női vízilabda-válogatott magabiztos, 23-5-ös győzelmet aratott az új-zélandi csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság harmadik fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel, közvetlenül a nyolc közé jutott.

Bíró Attila együttesének így lesz egy extra pihenő napja, legközelebb csak hétfőn kell medencébe ugrania, jó eséllyel az Európa-bajnok spanyolok ellen. A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi, párizsi olimpiára.

női torna, csoportkör, D. csoport, 2. forduló:

Magyarország – Új-Zéland 23-5. (6-3, 3-0 9-2, 5-0)
gólszerzők: Szilágyi 5, Parkes 4, Leimeter 3, Keszhelyi, Vályi, Rybanska, Hajdú, Gurisatti 2-2, Mahieu 1, illetve Houghton, Doyle 2-2, Shorter-Robinson 1

Magyarország:
Magyari – Szilágyi, Vályi, Gurisatti, Parkes, Rybanska, Keszthelyi – Hajdú, Mahieu, Máté, Garda, Leimeter, Neszmély (kapus)

A 15 fős keretből ezúttal Faragó Kamilla és Dömsödi Dalma maradt ki. A magyar és az új-zélandi együttesnek több közös kapcsolódási pontja van, hiszen Bíró Attila korábban éppen a szigetországi válogatottjának szövetségi kapitánya volt, Parkes Rebecca Hamiltonban született, Szilágyi Dorottya pedig ugyanitt ismerkedett meg a sportággal.

Ugyan a helyi idő szerint délben kezdődő összecsapáson az új-zélandiak szerezték az első gólt, a magyarok könnyedén fordítottak – először volt eredményes a tornán Rybanska Natasa – és 6-3-mal zárták a nyitó nyolc percet.

A második játékrészben főként a védekezésre koncentrált a magyar válogatott, ennek eredményeképpen kapott gól nélkül hozta le a nyolc percet (9-3).

A harmadik negyed első percei Szilágyiról szóltak, sorozatban háromszor talált a kapuba, majd a rivális megtörte közel másfél negyedes gólcsendjét. Nem sokkal később érkezett a magyar kapuba Neszmély Boglárka, őt a játékrész utolsó másodperceiben fel tudták avatni az új-zélandiak, igaz, előtte több nagy védést is bemutatott. A magyarok kilenc szerzett góllal zárták a negyedet (18-5).

A záró nyolc percben sem változott a játék képe, óriási volt a két csapat között a különbség, a vége 23-5 lett.