Már 14-en jelentették fel a dunaszerdahelyi Exit Travelt, de akadt, aki ennél indulatosabban reagált

camera

1

Már 14-en jelentették fel a dunaszerdahelyi Exit Travelt, de akadt, aki ennél indulatosabban reagált

Olvasói felvétel az Exit Travel irodájának lefújt ablakáról 

Megosztás

A múlt héten ismeretlen személy fújta le az Exit Travel utazási ügynökség dunaszerdahelyi irodájának ablakát. A cég nem reagál, a feljelentések egyre szaporodnak, a rendőrség pedig nyomoz, már felsőbb szinten.

„Az utazási ügynökség csalási esetekkel kapcsolatos tevékenységének ügyében a Nagyszombati Kerületi Rendőrség vizsgálótisztje vette át a nyomozást, pillanatnyilag összesen 14 személy feljelentését vizsgálja” – árulta el érdeklődésünkre Zlatica Antalová kerületi rendőrszóvivő.

A feljelentések nyomán a sértettek közvetlen anyagi kárát előzetesen 160 ezer euróra becsülték. „Jelenleg olyan eljárásbeli műveletek elvégzése zajlik, amelyek az ügy feltárásához szükségesek, hogy mielőbb döntés születhessen” – fűzte hozzá a szóvivő, a nyomozás érdekeire hivatkozva viszont egyebet nem árult el.

Korábban már megírtuk, hogy a Dunaszerdahelyi Járási Rendőrkapitányság vizsgálótisztje csalás gyanújával indított nyomozást, melynek konkrét gyanúsítottja még nem volt. A kár mértéke alapján viszont az elkövetőt akár 10 év börtönnel is sújthatják.

A múlt héten egy reggel egy üzenet várta az Exit Travel dunaszerdahelyi irodájának munkatársait.

„Csalók! Adjátok vissza a pénzünket!” – állt az iroda ablakainak üvegén, amit néhány órán belül el is tüntettek.

Érdeklődtünk egyébként Takács Gábornál, az Exit Travel Club ügyvezetőjénél, aki viszont nem kívánt nyilatkozni sem a nyomozás, sem a lefújt ablak ügyében.

Az előző részek tartalmából:

  • Az idei év elején a Napunk, illetve portálunk is beszámolt arról, hogy a dunaszerdahelyi utazási ügynökség számos, akár több tucatnyira tehető kliense átverve érzi magát, miután az ünnepek környékére tervezett utazása kudarcba fulladt, pontosabban meg sem valósult. Portálunknak és a Napunknak egymástól függetlenül más-más károsultak nyilatkoztak, a legtöbben családostul vagy akár csoportosan utaztak volna távoli helyekre, és ugyan összegekről többnyire nem esett szó, egy józan becsléssel az összesített kár több százezer eurót is kitehet.
  • „Minden érintettel megbeszéltük a visszatérítést, esetleges kártérítést vagy az utazás átfoglalását. Mindenkit tudunk kárpótolni, akit érintett a technikai probléma miatt meghiúsult utazás” – reagált akkori megkeresésünkre Takács Gábor, az Exit Travel ügyvezetője.
  • Korábban szintén írtunk róla, hogy a társaságnak az elmúlt tíz év első felében, egészen a világjárvány időszakáig emelkedtek a bevételei, nem is kicsit. 2014-es forgalma a Finstat adatai szerint még csupán 1,3 millió eurót tett ki, 2016-ban viszont már elérte a 2 millió eurót, majd 2019-re meghaladta a 3,1 milliót. A covid-járvány betett az utazási cégeknek, értelemszerűen az Exit Travel forgalma is a töredékére, 628 ezer euróra esett vissza, amit 2021-ben már sikerült ismét megduplázni (1,38 millió), 2022-ben pedig tulajdonképpen a legsikeresebb évüket könyvelhették el, ugyanis forgalmuk minden korábbi évet túlszárnyalva meghaladta a 3,5 millió eurót.
  • A járvány ideje alatt ugyanakkor ők is azon cégek közé tartoztak, melyek visszatérítendő támogatást vettek fel a pénzügyminisztériumtól, ezt viszont mostanáig nem tudták visszafizetni. Ősszel írtunk róla, hogy a legnagyobb adósnak számítanak 387 ezer eurós kötelezettségükkel. Takács Gábor a lapnak akkor azt nyilatkozta, hogy a minisztériummal megegyeztek egy időrendben, mely szerint részletenként visszafizetik a pénzt.

A cikk szerzői

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program