1

Fotó: TASR/AP
A Szaharából érkező porfelhők beborították Athént és más görög városokat kedden. Szakértők szerint ez az egyik legrosszabb történés, amely 2018 óta elérte az országot - írja a TASR.
“Ez az egyik legsúlyosabb por- és homokkoncentráció a Szaharából 2018. március 21-22. óta, amikor a felhők főként Kréta szigetét csapták le” – mondta Kostas Laguvardos, az Athéni Obszervatórium időjáráskutatási igazgatója.
Görögországot már március végén és április elején is érintették a Szaharából érkező porfelhők, amelyek Svájc és Dél-Franciaország egyes részeit is érintették.
A hatóságok most arra figyelmeztetnek, hogy a porkoncentráció korlátozhatja a napfényt és a láthatóságot. A finom porrészecskék koncentrációja megnövekedhet, ami kockázatot jelent az egészségügyi problémákkal küzdő emberek számára.
A Szahara sivatag felszínéről évente 60-200 millió tonna ásványi por kerül a levegőbe. A legnagyobb részecskék gyorsan visszatérnek a talajba, a legkisebbek több ezer kilométert is megtehetnek a levegőben, és egész Európát érintik.
A görög meteorológiai szolgálat jelentése szerint szerdán kezd kitisztulni az ég.