1

Kép (ingyenes stock fotó)
Napjainkban egyre nagyobb szerepet kap a tudatos bőrápolás, és az olyan kozmetikai összetevők használata, mint például a retinol vagy a szalicilsav. Ám senki sem úgy születik, hogy rögtön fel tud építeni egy profi rutint, mindehhez sok informálódásra, és persze kísérletezgetésre van szükség.
Ebben cikkünk is igyekszik segíteni, hiszen jelen írásunkban a szalicilsavat mutatjuk be részletesen, ami egy igazán népszerű hatóanyag, nem véletlenül kapott helyet a Helia-D kémiai hámlasztói között is több termékben.
Kezdjük az alapokkal!
Legelőször is talán érdemes tisztázni, hogy egyáltalán mi az a szalicilsav és miért hasznos. Az anyag kémiai neve béta-hidroxi-sav, röviden BHA, képlete C₇H₆O₃.
Kétféle előállítási módja ismert, vagy a nyír- és fűzfa kérgéből vonják ki, vagy acetil-szalicilsavból készítik. Európában engedélyezett a használata kozmetikai termékekben, de maximum 2%-os töménységben.
Többféle hatása ismert:
- Csökkenti a bőr faggyútermelését
- Serkenti a sejtmegújulást
- Eltávolítja a felesleges faggyút a bőrről
- Fertőtlenít
- Regenerál
- Csökkenti a gyulladásokat
- Tisztítja a pórusokat
- Lehámlasztja az elhalt bőrsejteket
Miért érdemes használni szalicilsavas kozmetikumokat?
A fentiekből már látszik, hogy ez az anyag több olyan hatással is bír, melyek kifejezetten előnyössé teszik a kozmetikai célú használatot. Érdemes tudni, hogy alacsonyabb, 0,5-1%-os koncentrációban a bőrmegújító és faggyútermelést mérséklő hatása érvényesül, míg 2%-os töménységben már inkább hámlasztásra alkalmas.
Emiatt többféle készítményben is megtalálhatjuk az összetevők között, benne lehet lemosókban, szérumokban, tonikokban, kémiai hámlasztókban is. A használatára vonatkozó utasítások pedig mindig szerepelnek az adott termék csomagolásán.
Zsíros bőrűeknek kifejezetten előnyös rendszeresen alkalmazni, hiszen visszaszorítja a zsírosodást, emellett megakadályozza a pórusok eltömődését, ami ennél a bőrtípusnál igen gyakori probléma.
Az aknék kezelésében is hatékony, hiszen hámlasztja a pórusok belsejét, fertőtlenít, csökkenti a gyulladást, így az aknék után maradt sebek is gyorsabban gyógyulnak.
Milyen formában használhatjuk?
Mint említettük, többféle termékben is található szalicilsav, így lényegében a rutinunk bármely pontján bevethetjük. Ha az első lépésben szeretnénk alkalmazni, akkor válasszunk egy szalicilsavas arclemosót, ami hatékonyan távolítja el a faggyút és a szennyeződéseket a bőrről.
A már megtisztított arcra tonikként is felvihetjük, ez elősegíti a még alaposabb tisztítást, és a hidratálást. Ám szérumként vagy hámlasztó folyadékként is alkalmazhatjuk, fontos, hogy ebben az esetben nem kell leöblíteni. Érdemes kísérletezni, hogy melyik formában válik be a legjobban.
Végezetül két jó tanács: ne essünk túlzásba, ha ugyanis egymás után többféle termékben is használjuk, akkor irritálhatja a bőr. Valamint a hámlasztó hatása miatt fokozottan kell ügyelni a fényvédelemre, hiszen a friss bőrsejtek kényesebbek az UV-sugárzásra.
(PR-cikk)