Šimečka feljelentést tett, mert halálosan megfenyegették őt és a családját

camera

1

Šimečka feljelentést tett, mert halálosan megfenyegették őt és a családját

Michal Šimečka (Fotó: TASR) 

Megosztás

Michal Šimečka, az ellenzéki PS elnöke feljelentést tett, amiért halálosan megfenyegették őt, a kislányát és partnerét.

A PS sajtóosztálya tájékoztatott arról, hogy a párt elnöke pénteken volt vallomást tenni a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökségnél (NAKA).

Šimečka elmondta, több konkrét és drasztikus fenyegetést is kapott, konkrét személyektől. Emlékeztetett arra, hogy Zuzana Čaputová köztársasági elnöknek hasonló fenyegetésekkel kellett szembenéznie, mióta politikai támadásokat hajtanak végre ellene. Úgy véli, ma a politikusok, újságírók és a véleményüket kinyilvánító közszereplők nagy része fenyegetéseknek van kitéve.

“A Robert Fico elleni rettenetes merénylet rávilágított arra az erőszakspirálra, amelyben élünk” – mondta, hozzátéve, hogy ez továbbra is fokozódik.

Nevek nélkül figyelmeztetett arra, hogy némely politikusok továbbra is szítják a feszültséget és folytatják a politikai támadásokat olyan időszakban, amikor éppen a visszafogottságra kellene törekedni. Emlékeztetett a 100 nap megbékélésre történő felhívására. Szerinte új szabályokra van szükség, és hogy elkerüljük egymás támadását, a vádaskodást és az ellentmondásos reakciókat, javaslatokat.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program