Paul McCartney-nak olyasmi sikerült, amit eddig egyetlen brit zenésznek sem sikerült elérnie
- Bulvár
1
Fotó: TASR/AP
Paul McCartney lett az első zenész-milliárdos az Egyesült Királyságban. Ez következik a The Sunday Times által az országban élő leggazdagabb emberekről vagy családokról szóló legfrissebb, pénteken közzétett listájából – írja a TASR.
A 81 éves McCartney vagyona “a rengeteg turnézásnak, értékes munkának, és még egy kis segítségnek köszönhetően, amit Beyoncé adott is, a The Beatles “Blackbird” című lemezét készítette el következő stúdióalbumához, a “Cowboy Carterhez”.
McCartney, akinek nettó vagyonát pontosan egymilliárd fontra becsülik, gazdagabb lett annak ellenére, hogy az Egyesült Királyságban a milliárdosok száma a 2022-es 177-es csúcsról idén 165-re esett vissza. Ez részben annak köszönhető, hogy a kormány a jövő évtől megszünteti azt a rendszert, amely szerint az emberek nem fizetnek adót külföldi jövedelmük után az Egyesült Királyságban.
III. Károly brit király személyes tulajdona becslések szerint tízmillió fonttal 610 millió fontra nőtt nettó vagyona növekedésének köszönhetően.
A kevésbé jól teljesítettek között van Jim Ratcliffe vegyipari mágnás, aki az év elején részesedést vásárolt a Manchester United futballklubjában, James Dyson feltaláló vagy Richard Branson, a Virgin társalapítója. Mindegyikük több milliárd dolláros vagyona csökkent.
A lista élén immár harmadik éve az indiai származású befektető, Gopichand Hinduja és családja áll. A Hinduja Group konglomerátum vezetőjének vagyonát 37 milliárd fontra becsülik. A rangos lista egyik újonca a Forma-1-es pilóta, Lewis Hamilton, aki a 2025-ös szezonban a Mercedestől a Ferrarihoz igazol – teszi hozzá a BBC.
Az idei, 350 személyt és családot tartalmazó lista összesített vagyona 795,3 milliárd font. Az AFP jelentése szerint az Egyesült Királyságban a legnagyobb mértékben csökkent a milliárdosok száma a jelentés közzétételének 35 éves történetében.