„A tuning már kiskoromban bevésődött az agyamba” – Tuning és retró találkozó zajlott Csécsénypatonyban (FOTÓK)

camera

13

„A tuning már kiskoromban bevésődött az agyamba” – Tuning és retró találkozó zajlott Csécsénypatonyban (FOTÓK)

Fotók: Cséfalvay Á. András - további képekért kattints a fotóra! 

Megosztás

Harmadik alkalommal szervezték még Csécsénypatonyban a Tuning és retró találkozót, aminek a hangulata leginkább egy kellemes családi naphoz hasonlított. A szeptember 7-én megrendezett eseménynek a Lanba vendéglő adott otthont. Az előtte lévő parkolóban zajlott a kipufogóhang-mérés, valamint audiomérés is.

„Az esemény abból az elképzelésből született, hogy manapság egyre kevesebb ilyen jellegű találkozó van, és szerettem volna már a rég nem látott autós barátaimmal újra találkozni. Az első évben szép számmal összegyűltünk, sőt a vártnál jóval többen, és sok ismerős, valamint ismeretlen arc is megjelent. Örömmel látunk mindenkit, legyen az régi barát vagy új érdeklődő” – mondta Hervay Tamás, az esemény főszervezője.

A főszervező hozzátette, hogy a tavaly évben egy látványos driftshow-val is készültek a nézőknek, aminek elképesztően nagy sikere volt.

„Minden évben lelkesen készülök az eseményre, folyamatosan próbálok új embereket és új autókat bevonni. Sok fiatal is kilátogat, és velük is igyekszünk megszerettetni az autós kultúrát. A tuning már kiskoromban bevésődött az agyamba“ – emelte ki.

Tamás egy kivételes autóval érkezett, egy 2010-es Nissan 370Z-t vásárolt gyári állapotban. Megtudtuk, hogy a tuning lényege főként az, hogy az emberek beleadják a saját stílusukat az autójukba, ezért is lesz minden jármű egyedi. Van, akinek az autója versenypályára van építve, mások inkább a látványra helyezik a hangsúlyt, míg egyeseknél az audiorendszert alakítják át teljesen.

“Nagy Tibornak hívnak, de az autós körökben a legtöbben NTWOOFER-nak ismernek. Szlovákiában jó néhány autó rendelkezik hasonló teljesítményű hifivel. Az enyém különlegessége azonban az, hogy a nagy hangerő mellett is kiváló minőségben szól. Az autót eredetileg a feleségemnek vásároltam, aki szintén szerette a hangos és minőségi zenét, de sajnos ő már a jelenlegi formájában nem tudja meghallgatni. Az autó még nincs teljesen kész, és valószínűleg soha nem is lesz. Mindig kitalálunk valami újat, és folyamatosan arra törekszünk, hogy még tökéletesebb legyen. Összeállítottam egy kiváló kültéri hangosítórendszert, vásároltam profi mérőműszereket, és azóta gyakran hívnak a környékbeli autós találkozókra, valamint Magyarországra is, hogy autóhifi- és kipufogóméréseket végezzek, illetve biztosítsam a jó hangulatot és a zenét. Mindig is szerettem a különleges autókat, és pont ezért minden járművet a saját ízlésem szerint alakítok át. Van egy másik Škoda típusú autóm is, amelyet szintén kívül-belül teljesen átalakítottam. Ezzel az autóval autóhifi- és autószépségversenyeken is sikerült trófeákat nyernem. Nagyon jó érzés látni az emberek arcán a mosolyt, amikor megpillantanak egy ilyen kis autót, amelyből hatalmas zene szól.”

Mester Szabolcs vagyok és Dercsikáról jöttem. Az én autóm Renault Megane GT, amely a motorját a Nissantól kapta – egy 1.6 literes, turbós, 205 lóerős. Ez egy kiváló kompromisszum: mindennapi használatra is alkalmas, ugyanakkor sportosan is vezethető, sőt versenyeken is megállja a helyét, ha szükséges. Az autó egyik legnagyobb érdekessége, hogy a hátsó kerekek képesek elfordulni, így kanyarban teljesen másképp viselkedik, mint egy átlagos autó. Sportmódban a hátsó kerekek akár 2,7 fokkal is kitérnek. A beszámolók szerint a kategória legjobb sportüléseit kapta, és tényleg nemcsak kényelmesek, de nagyon jól is néznek ki. Alig egy éve vettem az autót, de nem is számít öregnek, hiszen egy 2018-as kiadás. Hosszú távra tervezek vele, így remélem, sokáig megmarad. Amikor csak az időm engedi, igyekszem részt venni az ilyen találkozókon. Eléggé technikai beállítottságú vagyok, így mindig is szerettem a szereléseket. A kisebb munkákat, amelyekhez nem szükséges megemelni az autót, általában magam végzem el. Ebből adódóan a hobbim is mindig ebbe az irányba terelődött. Minden a távirányítós autókkal kezdődött, és hogy érdekessé tegyem a történetet, megemlíteném, hogy volt egy kétütemű, 20 kilós monstrumom is, amivel gond nélkül elhúztam a szánkót, amikor még volt hó, és a szomszéd gyerekek kicsik voltak.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program