Ennek az öt autómárkának a motorját tartják a legmegbízhatóbbnak a piacon

camera

1

Ennek az öt autómárkának a motorját tartják a legmegbízhatóbbnak a piacon

Fotó: Pixabay - illusztráció 

Megosztás

Felállítottak egy ötös listát azokról az autómodellekről, amelyek híresek motorjaik megbízhatóságáról.

A Yahoo Finance szerint az ötödik helyen a Ford végzett, amely régóta híres megbízható motorjairól. A márka olyan motorok gyártására összpontosít, amelyek képesek rengeteg kilométert megtenni különösebb problémák nélkül. Noha gyakran mondják, hogy a legmegbízhatóbb motorok Japánból származnak, a Ford képes bizonyítani, hogy az amerikai technológia is ugyanilyen hatékony tud lenni.

A negyedik helyet a Chevrolet szerezte meg, amely a híres V8-as motorjaitól kezdve a dízelmotorokig tartja stabil helyét a megbízhatósági listán. Az LS típusú motor, amely a Chevrolette és a Camaro számára is ikonikusnak mondható, bizonyította, hogy amellett, hogy egyszerű a karbantartása, a nagyobb terheléssel is elbír.

A Lexus ismét a lista élén helyezkedik el a motorok megbízhatósága terén. 2023-ban a J. D. Power felmérésében az első helyen végzett, míg a Lexus RX modellt a legmegbízhatóbb autónak minősítették a piacon. A Lexus a bizonyíték rá, hogy egy luxusautó karbantartása is lehet olcsóbb mulatság – a márkával rendelkezők évente átlagban 551 dollárt költenek erre a célra.

A Topspeed szerint a Honda évtizedek óta a legmegbízhatóbb márkák közé tartozik. Egy Honda-motor átlagos élettartama eléri a 200 ezer mérföldet, egyes modellek viszont ezt a határt is meghaladják. A K-Series (Honda Civic, CR-V) vagy a J35 (Pilot, Accord) motorokat a legmegbízhatóbbak közé sorolják a szegmensben.

Kétségkívül a Toyota számít a megbízhatóság megtestesítőjének. A megbízhatósági lista élén elfoglalt pozíciójával a Toyota nemcsak az eladott járművek számában, hanem a motorok minőségében és tartósságában is világelsővé vált. A legmegbízhatóbb motornak a piacon a 3.5 V6 2GR típusút tarják, ami olyan modellekben üzemel, mint a Tacoma vagy a Camry.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program