Miért aratnak hatalmas sikert a story formátumok?

camera

1

Miért aratnak hatalmas sikert a story formátumok?

Kép: ingyenes stock fotó 

Megosztás

A tartalomfogyasztási szokásaink jelentősen átalakultak, erről több helyen is olvashatunk, és ha vállalkozóként feltett szándékunk jobban érvényesülni, kihasználni a rövid videók kínálta előnyöket, érdemes többet is megtudnunk a story formátumokról, és persze beépíteni a mindennapokba.

Ezek a rövidke “bejegyzések” amiatt olyan népszerűek, mivel napjainkban mindenre egyre kevesebb idő jut, a hosszú videókat végignéző látogatók száma jelentősen megcsappant, aki pedig nem szeretne lemaradni, kénytelen alkalmazkodni a fogyasztók szokásaihoz.

Remek cikket írt a 7Blog a story formátumok kapcsán, így ennek nyomán hozunk néhány hasznos tippet.

Mit is jelent pontosan?

A story egy közösségi média formátum, amely csupán 24 óráig tekinthető meg, amit szintén érdemes tudni, hogy álló, okoskészülékhez illeszkedő a képaránya, illetve a profilképre kattintva érhető el. Mindebből következik, hogy alapvetően a követők láthatják, de ha nyilvános a profil, akkor természetesen bárki.

Kitüntetett helyet kapnak a közösségi platformokon, hiszen külön hírfolyamban jelennek meg mind a Facebookon, mind pedig az Instagramon.

Honnan indult? 

Ez a formátum a Snapchat nagy attrakciója, melyet 2013-ban láthattunk először. Hatalmas előnye, hogy ennek köszönhetően átalakultak a posztolási szokások, a felhasználók spontánabbak lettek, ugyanakkor gyakrabban is megosztottak efféle rövid “storykat”. Nem véletlen, hogy a többi platform is gyorsan igyekezett lépni, és beépíteni ezt a formátumot a felhasználói felületébe.

A storyba kerülhet fotó és videó is, ugyanakkor színesebbé tehetjük őket matricákkal, rajzokkal, sőt akár feliratozhatjuk is.

Jelenleg a Facebook, az Instagram és a TikTok kínál módot arra, hogy sztorizhassunk, a többi platformon, ha volt is korábban próbálkozás, mára megszűntek a story formátumok.

Mit nyerhetünk általuk?

A storyk lehetőséget kínálnak arra, hogy A/B tesztelést végezzünk: míg a klasszikus posztjainkban adott stílus, hangvétel mellett osztunk meg tartalmakat, addig a sztoriknál kipróbálhatunk egy teljesen eltérőt is. 

Szintén előnyös lehet, ha a hagyományos bejegyzések nem hoznak elég reakciót, ez esetben a story formátum tesztelhető, ha pedig nem válna be, 24 óra elteltével, már nem is fogjuk látni.

Rendezettebb hatás érhető el, hiszen a feed-be nem kerülnek be, hanem külön listázódnak a story hírfolyamban. Itt kaphatnak helyet a rövid bejelentések, a gyors akciók, a szavazások, az újdonságok. Nem probléma az sem, ha nem épp egy minőségi tartalom, hiszen nem is erre találták ki ezt a formátumot.

Ami pedig talán a legerősebb érv, hogy a sztorik révén aktívabb, elkötelezettebb közösséget építhetünk, ugyanakkor kihasználható a story hirdetések ereje is.

Nem állítjuk, hogy mindenkinek beválik, de az biztos, hogy érdemes elmenni ebbe az irányba, és igazodni a felhasználók igényeihez. Ha pedig egyértelműen jobb eredményeket hoz, miért is ne sztorizgatnánk?

(PR-cikk)

A cikk szerzői

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program