Ismerje meg a legjobb európai söröket - cseh is van közöttük
- Bulvár
1
-illusztráció- (Fotó: Pixabay)
A Tasteatlas.com portál összeállította Európa legjobb söreinek listáját. A listán, az első ötben a belga sörök dominálnak, de a rangsorban ott van Csehország és Németország is – írja a Refresher.
Az ötödik a bajor Weissbier, amely habos és zavaros megjelenéséről ismert. Ez a magas búza- és alacsony árpamaláta-tartalom következménye. A német Weissbier legalább 50%-ban búzamalátát tartalmaz, a legtöbb gyártó ezt az arányt azonban sokszor túllépi. Az erjesztés során használt élesztőtörzsek jellegzetes szegfűszeges, banános, füstös és néha pezsgő aromát adnak ennek a sörnek.
A belga sörök a negyedik helyen a Dubbellel szerepelnek. Ennek modern változatát gyakran kötik Henrik Verlindenhez, aki 1926-ban a Westmalle sörfőzdében alkotta meg a prototípust. A „Dubbel Bruin” nevet kapta, és később számos belga sörfőzde átvette ezt a stílust. A Dubbel sörök különleges ízvilágát a hozzáadott cukor adja. Ezek a sörök általában borostyán- vagy rézszínűek, illatuk és ízük pedig karamellre, mazsolára, malátára és sötét gyümölcsökre emlékeztet.
Az ötös lista második belga sörkülönlegessége a Tripel, amely sárgás-arany színéről és jellegzetes fűszeres, gyümölcsös, enyhén édes malátás karakteréről ismert. Ízében gyakran megjelenik a banános vagy szegfűszeges aroma is. A Tripel sörök eredetileg kolostorokban készültek.
Az “ezüstérmesek” a cseh sörök lettek, amelyeket a portál „Csehország egész területén gyártott sörök kínálataként” ír le. Ezek a sörök különleges földrajzi jelzéssel vannak ellátva, amelyet az országban összesen 14 sörfőzde használ több mint 80 sörmárkához.
Az első helyet a belga Trappista sör szerezte meg. Ennek a sörnek az a különlegessége, hogy nemzetközi tanúsítvánnyal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy kizárólag hagyományos módon, trappista apátságok szerzeteseinek felügyelete mellett készülhet. Ezek az apátságok hat belga, két holland, valamint olasz, osztrák, angol, francia, amerikai és spanyol kolostorokban találhatók. A Trappista sörfőzés szabályai szerint az apátság közvetlen közelében kell készíteni a sört, és a teljes folyamatot a szerzeteseknek kell felügyelniük.