Putyin ukrán haverja azt állítja, más országok mellett Szlovákia is igényt tart Ukrajna bizonyos területeire

camera

1

Putyin ukrán haverja azt állítja, más országok mellett Szlovákia is igényt tart Ukrajna bizonyos területeire

Illusztráció (Fotó: Pixabay) 

Megosztás

A Kremlhez közeli kapcsolatairól híres Viktor Medvedcsuk ukrán oligarcha azt állítja, hogy Szlovákia igényt tart Ukrajna területének egy részére.

Már a háború kezdete óta az orosz narratíva részét képezi Ukrajna feldarabolásának a gondolata. Ennek egyik legnagyobb támogatója Dmitrij Medvegyev egykori orosz államfő, aki már többször is bemutatott térképeket arról, hogy milyen módon oszthatnák fel Ukrajna területét a környező országok között. A legtöbb javaslat arról szól, hogy Oroszország mellett Lengyelország, Magyarország, illetve adott esetben Románia részesülhetne Ukrajna feldarabolásából. Most viszont Viktor Medvedcsuk ukrán oligarcha arról számolt be, hogy Szlovákiának is vannak területi igényei.

„Köztudott, hogy az EU egyes országaiban, mint Lengyelországban, Magyarországon, Szlovákiában, Romániában és Bulgáriában régóta születnek elképzelések ukrán területek elcsatolásáról, amelyeket mesterségesen építettek be a modern Ukrajnába” – idézi Medvedcsuk szavait a TV Noviny a TASS ügynökségnek adott nyilatkozata alapján.

Az oligarcha Oroszországot is beleszámítva ezt a felosztást tartja az „egyetlen helyes megoldásnak”, közben pedig az adott területeken élő nemzeti kisebbségek jogainak állítólagos tiszteletben tartására hivatkozik.

Az említett országok közül viszont hivatalosan egyik sem jelentette be, hogy igényt tartana Ukrajna bizonyos területeire, kivéve Călin Georgescu román államfőjelöltet, aki nem zárta ki ennek lehetőségét.

Medvedcsuk szerint el kell tüntetni Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt és adminisztrációját, le kell fegyverezni az ukrán egységeket, a Nyugattól kapott fegyvereket pedig meg kell semmisíteni. Hozzáteszi, szerinte ezt csak úgy lehet elérni, ha az orosz fegyveres erők ellenőrzése alá vonnák a Kijev által felügyelt területeket. Medvedcsuk és Vlagyimir Putyin orosz elnök régóta közeli kapcsolatot ápolnak, sőt, az oligarcha lányának épp Putyin a keresztapja.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program