Furcsa bejegyzést tett közzé Blaha - az ellenzék orosz titkosszolgálati befolyástól tart

camera

1

Furcsa bejegyzést tett közzé Blaha - az ellenzék orosz titkosszolgálati befolyástól tart

Luboš Blaha (Fotó: TASR) 

Megosztás

Az orosz titkosszolgálat eddig nem ismert információkkal rendelkezhet a Robert Fico miniszterelnök elleni merényletet elkövető Juraj Cintuláról - utalt erre egy vasárnapi Telegram bejegyzésében Ľuboš Blaha, a Smer EP-képviselője, aki szerdán az orosz titkosszolgálat vezetőjével, Szergej Nariskinnel találkozott.

Blaha az orosz befolyás alatt álló platfromra írt bejegyzésében ugyan nem fogalmazott egyértelműen, az ellenzéki KDH párt ugyanakkor erre reagálva a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) tevékenységét ellenőrző, Különleges Ellenőrző Bizottság összehívását javasolja – számolt be a Denník N.

Blaha a találkozóról írt korábbi, szerdai bejegyzésében nem számolt be az aktuális témáról, sőt, a szóban forgó bejegyzés óta azt is leszögezte, elsősorban azért találkozott Nariskinnel, mert ő egyben az Orosz Történelmi Társaság elnöke is.

A KDH az eset kapcsán közzétett nyilatkozatában elítélte, hogy Blaha „fejet hajt” az orosz titkosszolgálatok előtt, miközben a SIS csak hallgat. Egyben felszólították utóbbit arra, hogy határozottan lépjenek fel az ország szuverenitásának, valamint a lakosság védelmének érdekében.

A Denník N mindeközben rámutatott arra is, hogy Nariskin a 2023-as szlovákiai parlamenti választást megelőzően több olyan kijelentést is tett, amely kapcsán felmerült a választás Smer javára való manipulálásának gondolata.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program