1

A támadás helyszíne
A rendőrség egy 42 éves férfit, Jozefet gyanúsította meg a március elején történt késes támadással, amely során egy 20 éves magyar fiatal sérült meg.
A Paraméteren számoltunk be róla elsőként, hogy március elején megtámadtak egy fiatalt Pozsonyban, a Šafárik téren.
A körvonalazódó részletek arra utaltak, hogy azért támadtak rá, mert magyarul beszélt egy barátjával. A 20 év körüli fiatalok egy gyorsételes standnál várakoztak az ételre, amikor odalépett hozzájuk a későbbi támadó. Szóváltásba keveredtek, miután sérelmezte, hogy magyarul beszélgetnek, végül az egész odáig fajult, hogy kést rántott, és az egyik fiatalt megvágta az állán. A fiatal sérülését az orvosi készültségen látták el, a támadó elmenekült.
Részletek:
Az esettel összefüggésben a Pozsonyi Kerületi Rendőrkapitányság megbízott tisztje garázdaság és testi sértés vétsége miatt indított büntetőeljárást.
A rendőrség péntek délután a Facebook-oldalán közölte, hogy a támadással egy 42 éves férfit gyanúsítanak. A pozsonyi férfi ellen egyelőre garázdaság gyanújával folyik eljárás. Ha bűnössége beigazolódik, akár három év börtön is várhat rá. A nyomozás továbbra is tart.
A rendőrség a pénteki posztjában így írta le a történteket:
„A rendelkezésre álló információk szerint az elkövető 2025. március 1-jén, körülbelül 02:00 órakor Pozsonyban, a Štúrova utcán, egy gyorsétterem előtt, miután beszélgetett egy négyfős fiatalokból álló csoporttal, egyikükre először verbálisan rátámadt, azt feltételezve, hogy magyar nemzetiségű, majd egy kést a fiatal férfi állához érintve vágott sérülést okozott neki”
Cikkünk megjelenése után a magyar kormány Külgazdasági és Külügyminisztériumának parlamenti államtitkára, Magyar Levente felvette a kapcsolatot szlovák kollégájával, Marek Eštok külügyi államtitkárral és az eset teljeskörű, alapos, a lehetséges motivációkra is kiterjedő kivizsgálását kérte.
Egy nappal később a Magyar Szövetség sajtótájékoztatót tartott az ügyben. Pár órával később fiatal civilek egy villámcsődületet szerveztek a támadás helyszínére.