Medvetámadás okozta a halálát annak a férfinak, akit Detva agglomerációjától egy kilométerre, testén rengeteg sebbel találtak meg

camera

1

Medvetámadás okozta a halálát annak a férfinak, akit Detva agglomerációjától egy kilométerre, testén rengeteg sebbel találtak meg

Illusztrációs felvétel (TASR) 

Megosztás

Medvetámadás áldozatává vált az a férfi, akinek durván megsebzett holttestét vasárnap, Detva agglomerációjától egy kilométerre egy erdőben találták meg - erősítette meg a Besztercebányai Regionális Rendőrség.

Az eset körülményeit tekintve az illetékesek először csak feltételezték a medvetámadást, az orvosi vizsgálat alapján azonban a halál oka beigazolódott.

Ez a Detva lakott területétől mindössze egy kilométerre történt eset volt az, aminek hatására a kormány elfogadta a medvepopulációba való rendkívüli beavatkozásról szóló törvénymódosítást.

Az eset és következménye

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program