Bár összességében csökkent az influenzás betegek száma, mégis újabb kilenc iskolát kellett bezárni az egyik megyében

camera

1

Bár összességében csökkent az influenzás betegek száma, mégis újabb kilenc iskolát kellett bezárni az egyik megyében

-illusztráció- (Fotó: TASR) 

Megosztás

További kilenc iskolát kellet bezárni a múlt héten az influenza miatt Kassa megyében. Az előző héthez képest azonban csökkent az akut légúti megbetegedésben és az influenzában szenvedő betegek száma – tájékoztatott a Kassai Regionális Közegészségügyi Hivatal (RÚVZ).

„Az év 14. hetében összesen 7463 légúti megbetegedést jelentettek, ebből 701 influenza volt. Az előző héthez képest a légúti megbetegedésben szenvedők száma 17,6, az influenzásoké 19,7 százalékkal csökkent” – tájékoztatott a RÚVZ, és hozzátette, a legtöbb megbetegedést a Rozsnyói járásban regisztrálták, a legkevesebbet pedig a Szobránci (Sobrance) járásban. 329 páciensél járt komplikációval a betegség.

Nyolc óvodát – hármat a Kassa-vidéki, hármat a Rozsnyói, egyet a Michalovcei, egyet a Trebišovi járásban – kellett bezárni. A Rozsnyói járásban egy alapiskolában is szünetelt a tanítás az influenza miatt.

(TASR)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program