Minél vékonyabb a vendég, annál nagyobb kedvezményt kap az étteremben (VIDEÓK)
- Bulvár
1
-illusztráció- (Fotó: Unsplash)
A thaiföldi Chiang Mai Breakfast World étterem egy vitatott módszert vezetett be a kedvezmények kínálására. A bejárat elé egy rácsos kaput állítottak, amelyen a vendégeknek át kell mászniuk, ha kedvezményt szeretnének kapni.
A legkisebb rácsok közötti távolság körülbelül 30 centiméter, és csak a legvékonyabb emberek férnek át rajta. Ha ők sikerrel járnak a bejutásnál, 20 százalékos kedvezményt kapnak.
Egy valamivel szélesebb rés 15 százalékos kedvezményt kínál, majd következnek a 10 és 5 százalékos kedvezményt biztosító rácsok. Azok, akik egyik résen sem férnek át, egy “Sajnálom, teljes ár” feliratú nyíláson haladhatnak át – írja a tvnoviny.sk.
Az étterem 120 féle nemzetközi reggelit és német söröket kínál. A botrányos ötlet heves vitát váltott ki az interneten. A kritikusok testképmegszégyenítéssel vádolják az éttermet, és azzal, hogy az étkezési zavarokat népszerűsítik.