Kétszer is megcsapta a férfit a halál szele - első alkalommal, a halottá nyilvánítás után a halottasházban tért magához

  • Bulvár
camera

1

Kétszer is megcsapta a férfit a halál szele - első alkalommal, a halottá nyilvánítás után a halottasházban tért magához

-illusztráció- (Fotó: Pixabay) 

Megosztás

Egy amerikai férfi több alkalommal is túlélte a klinikai halált. Daniel Brinkley először 1975-ben, tengerészgyalogosként tapasztalta meg, hogy milyen is odaát.

„A fejem oldalán, a fülem felett csapott belém, majd végigfutott a gerincemen” – mesélte a 74 éves Brinkley a KLAS hírcsatornának. „Feldobott a levegőbe, láttam a plafont, aztán visszacsapott a földre, egy tűzgolyó átszáguldott a szobán és megvakított. Égtem. Tűzben álltam. Lebénultam” – folytatta.

Miután a mentő elvitte őt a kórházba, az orvosok halottnak nyilvánították, Brinkley azonban elmondása szerint majdnem 30 perccel később magához tért a kórház halottasházában. Azt állítja, hogy a lelke ideiglenesen elhagyta a testét. Úgy jellemezte a klinikai halál állapotát, mint ahogy sokan elképzelik: fény jelent meg előtte, és lepörgött előtte egész élete. A történtek után két év kellett, hogy újra tudjon járni – írja a New York Post.

Több mint tíz évvel később, amikor nyílt szívműtétet végeztek rajta, ismét megérintette a halál szele. Első könyve, a Saved by the Light (Megmentve a fény által) kiadója szerint második halálközeli élménye során Brinkley „újra találkozott angyali tanítóival”, és megtanulta, hogyan használja „új pszichikai és spirituális képességeit a haldoklók és a kétségbeesettek megsegítésére”.

Bár Brinkley történetét többen megkérdőjelezték, vagy szkepticizmussal fogadták, egyes tudományos kutatások alátámaszthatják a halálközeli élmények létezését.

„Normális vagy közel normális agyi aktivitás jeleit találtuk akár egy órával az újraélesztés után is” – mondta Dr. Sam Parnia, a New York-i NYU Langone Health orvosi karának docense a The Postnak.

„Nemcsak azt tudtuk kimutatni, hogy tudatos állapot jelei mutatkoznak, hanem azt is, hogy ezek az élmények egyediek és egyetemesek. Különböznek az álmoktól, hallucinációktól vagy téveszméktől” – tette hozzá Parnia, az NYU Grossman Orvosi Egyetem tanulmányára hivatkozva.

Brinkley most történetével próbál másokat is inspirálni. „Amikor megtanulod, hogy nem halsz meg, hogy spirituális lény vagy, és nem fogsz pokolra jutni — ez már önmagában elég ahhoz, hogy változtass” – jelentette ki. Jelenleg haldokló betegeket és veterán társait támogatja, és arra bátorítja őket, hogy ne féljenek a haláltól.

A veterán tengerészgyalogos elárulta, hogy ő hogyan vélekedik a túlvilágról: „Senki sem hal meg. Ez soha nem történik meg. Nem része a valóság természetének” – jelentette ki.

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program