1

Daniel Bombic a Legfelsőbb Bíróság korábbi tárgyalásán (Fotó: TASR)
Daniel Bombicot, akit szélsőséges bűncselekményekkel gyanúsítanak, nem helyezik előzetes letartóztatásba – erről a Specializált Büntetőbíróság döntött.
A bíróságon szombaton kora délután folytatódott a döntéshozatal arról az ügyészi javaslatról, hogy Bombicot helyezzék előzetes letartóztatásba, mivel úgy látta, hogy a gyanúsított megszegte a Legfelsőbb Bíróság által februárban kiszabott korlátozásokat.
A tárgyalás már pénteken elkezdődött, de az előkészítő eljárást vezető bíró akkor megszakította a gyanúsított kihallgatását. Bombicot ezt követően szombaton rendőri kísérettel ismét a bíróságra szállították, ahol végül úgy döntöttek: nem kerül őrizetbe.
Bombicot szélsőséges bűncselekmények elkövetésével gyanúsítanak.
A gyanúsítottat január 28-án a kormánygéppel szállították Londonból Pozsonyba, az pedig nagy port kavart, hogy a Specializált Büntetőbíróság nem helyezte vizsgálati fogságba: amely döntést később a Legfelsőbb Bíróság is helyben hagyott.
A Legfelsőbb Bíróság ugyanakkor több korlátozási intézkedést is hozott a személyét illetően. Beleértve azt is, hogy nyomkövető készüléket kell viselnie. A bíróság továbbá megtiltotta Bombicnak, hogy külföldre utazzon, illetve nem oszthat meg gyűlöletkeltő bejegyzéseket a közösségi hálón és más platformokon.
Az ügyészség szerint Bombic megszegte ez utóbbi tilalmat, mivel a Telegram-csatornáján továbbra is gyűlöletkeltő tartalmakat tett közzé. Ezért javasolta az ügyész az előzetes letartóztatását.
A Specializált Büntetőbíróság szombati döntése nem jogerős, az ügyész ugyanis fellebezett. Az ügy így újra a Legfelsőbb Bíróság asztalára kerül.