Bundesliga: Újabb lépéssel közelebb a bajnoki címhez a Bayern München, Dárdaiék otthon kaptak ki

camera

1

Bundesliga: Újabb lépéssel közelebb a bajnoki címhez a Bayern München, Dárdaiék otthon kaptak ki

Fotó: TASR/AP Bayern's Thomas Mueller jumps for the ball during the Champions League quarterfinal second leg soccer match between Inter Milan and Bayern Munich at the San Siro stadium in Milan, Italy, Wednesday, April 16, 2025. (AP Photo/Luca Bruno) 

Megosztás

A listavezető Bayern München 3-0-s győzelmet aratott a vendég Mainz együttese felett a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján.

A müncheniek – akiknél 500. Bundesliga-meccsén lépett pályára az idény végén jó eséllyel távozó világbajnok Thomas Müller – akár már a bajnoki címet is ünnepelhették volna, ehhez azonban a címvédő Bayer Leverkusennek pontokat kellett volna vesztenie, a gyógyszergyári alakulat azonban hazai pályán 2-0-ra nyert az Augsburg ellen.

Továbbra is mély gödörben van a Wolfsburg, amely Dárdai Bencével a soraiban 1-0-ra kikapott otthon a Freiburgtól. A Wolfsburg január közepe óta nem nyert hazai pályán, a Freiburgnak viszont ez volt története 100. idegenbeli diadala a Bundesligában.

Bundesliga, 31. forduló:

Bayern München-FSV Mainz 05 3-0 (2-0)

TSG Hoffenheim-Borussia Dortmund 2-3 (0-1)

Holstein Kiel-Borussia Mönchengladbach 4-3 (2-0)

Bayer Leverkusen-Augsburg 2-0 (2-0)

VfL Wolfsburg-SC Freiburg 0-1 (0-0)

pénteken játszották:

VfB Stuttgart-Heidenheim 0-1 (0-0)

(MTI)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program