1

Facebook (igor.matovic.7)
A Szlovákia Mozgalom (Hnutie Slovensko) arra szólítja fel Robert Ficót, hogy maradjon távol a Moszkvában, május 9-ére, a második világháború lezárásának évfordulójára szervezett megemlékezéstől, azon való részvételével ugyanis nem csak saját, de országa nemzetközi megbecsülésének is sokat ártana, ami számos egyéb probléma mellett beszűkítené Szlovákia gazdasági lehetőségeit is.
Michal Šipoš képviselő rámutatott, hogy szerinte „egyetlen vezető sem fog megbízni egy olyan ember szavában, aki egy gyilkos, azaz Vlagyimir Putyin gyűrűjét csókolgatja”, egyben úgy gondolja, hogy Fico viselkedése szégyen az egész országra nézve. A Slovensko pártkoalíciójához tartozó Za ľudí elnöke, Veronika Remišová pedig azt gondolja, hogy a miniszterelnök azzal, hogy Moszkvába utazik, legitimálja az ország hadseregének Ukrajna ellen elkövetett szörnyű tetteit.
A párt képviselői egyben azt is nehezményezik, hogy Fico a jelenlegi formában megszüntetné a vasárnapi politikai vitaműsorokat, szerintük ugyanis a kormányfő nem hajlandó belátni, hogy minden ilyen műsorban a Smer kapja a legnagyobb szerepet, egyben pedig szerintük azért sem lenne oka panaszra, mert ha épp úgy dönt, hogy sajtótákékoztatót tart, az újságírók egyből „kitárják a kommunikáció ajtajait”. Remišová eközben arra emlékeztet, hogy Fico minden vitaműsor sugárzóját kormányellenességgel vádolja és bár valóban magántulajdonban van a legtöbb csatorna, ebből adódóan pedig hozhatnak saját döntéseket, ettől még mindegyik érintett műsorban az objektív tájékoztatásra és a pártatlanságra törekszenek.
Szabad lesz-e még vitázni?
Igor Matovič pártelnök és egykori miniszterelnök sajtótájékoztatójuk során az aktuális miniszterelnök adósságokkal kapcsolatos visszatérő kijelentéseit bírálta, szerinte ugyanis nem igaz, hogy rossz állapotban „adták volna át az országot”, hiszen rendkívül kedvező feltételek mellett vettek fel 12 milliárd eurós hitelt, miközben az államkincstárban a kormányváltás idejében 10 milliárd eurót hagytak Ficóéknak. Matovič szerint eközben éppen arról van szó, hogy a jelenlegi kormány éves szinten 6 és fél milliárd euróval adósítja el az országot. A volt kormányfő végezetül még arra is kitért, hogy szerinte Fico már az előrehozott választásra számít, hiszen mostanra „sem külföldről, sem a koalícióból, sem pedig az Elnöki Palotából nem kap tiszteletet és végre felismerte, hogy minél tovább kormányoznak, annál nehezebb helyzetbe kerül majd”.