A PS szerint Fico javaslata a gyávaságának és alkalmatlanságának a bizonyítéka

camera

1

A PS szerint Fico javaslata a gyávaságának és alkalmatlanságának a bizonyítéka

Fotó: TASR - Jakub Kotian 

Megosztás

Robert Fico (Smer-SD) kormányfő vasárnapi vitaműsorok megszüntetésére vonatkozó javaslata az összetákolt kormánya gyávaságáról és az alkalmatlanságáról tanúskodik – jelentette ki Martin Dubéci, a Progresszív Szlovákia (PS) frakcióvezetője.

„Nem tudnak válaszolni az újságírói kérdésekre és egyre inkább igyekeznek elkerülni az ellenzékkel való véleményütköztetést. Például Robert Fico hónapok óta nem bírja összeszedni a bátorságát, hogy kiálljon egy vitára a PS elnökével” – reagált a TASR-nek Dubéci.

Szerinte a vitaműsorokra vonatkozó kétségbeesett ötlet egyetlen célja, hogy elterelje a figyelmet a felgyülemlett problémákról. „A kórházak állapota, amelyek szinte a fejünkre dőlnek, az elrontott konszolidáció, a buta tranzakciós adó, és a mindenkit sújtó ficói infláció – ezekről nem akar beszélni a kormányfő” – tette hozzá Dubéci.

Fico a vasárnapi (május 4.) sajtótájékoztatóján jelentette ki, kész aláírni egy megállapodást a pártokkal a vasárnapi vitaműsorok megszüntetéséről, ezeket hét közben, este lehetne műsorra tűzni.

Kapcsolódó cikkünk

(TASR)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program