7

Fotó: rendőrség
Két személyt vett őrizetbe a rendőrség a múlt héten a Galántai járásban. A 26 éves Simona és a tőle 14 évvel idősebb Alexander a gyanú szerint kiskorú lányokat futtattak. Az egyik áldozatot, aki mentális és testi fogyatékossággal él, rendszeresen bedrogozták - közölte a rendőrség a Paraméterrel.
A rendőrség tájékoztatása szerint Simona álprofilok tucatjait hozta létre a 16 éves, mentális és testi fogyatékossággal élő lány nevében, akivel egy háztartásban élt. A lányt prostitúcióra kényszerítették, a pénzt pedig Simonának és párjának, a 40 éves Alexandernek kellett leadnia.
A rendőrség szerint a fiatalkorú lányt rendszeresen bedrogozták, hogy „képes legyen teljesíteni azokat a szexuális szolgáltatásokat, amelyeket elvártak tőle.”
A kényszerítés több mint két évig tartott, és még azután is folytatódott, hogy az áldozat elérte a nagykorúságot.
„2024 végén, már nagykorúként, a nőnek sikerült megszöknie az utolsó kliens segítségével a gyanúsítottak elől, akinek elmondta, hogy nem önként nyújtja a szolgáltatásokat” – közölte a rendőrség a portálunkkal.
Simona és Alexander az áldozat hozzátartozóját is rendszeresen prostitúcióra kényszerítették. A lány ekkor még csak 14 éves volt.
„A férfi viselkedésével elérte, hogy a kiskorú lány érzelmileg kötődjön hozzá, miközben kihasználta annak éretlenségét és hiszékenységét. A lány a szexuális szolgáltatásokért kapott pénzt a 40 éves férfinak adta át megélhetésre és kábítószer vásárlására” – írták az egyenruhások.
Alexander például azt kérte a lánytól, fogyjon le, hogy így kívánatosabb legyen. 2024 decembere és 2025 februárja között a lányt naponta szexuális szolgáltatásokra kínálta.
A rendőrség emberkereskedelem gyanújával vette őrizetbe a párost, jelenleg előzetes letartóztatásban vannak. Akár 12 évet is kaphatnak.
A statisztikai adatok szerint 2024-ben 35 olyan személyt azonosítottak, akik emberkereskedelem áldozatai lehettek, közülük 20 személy volt 18 év alatti – közölte a rendőrség.