Jégkorong-vb - Elődöntőbe jutott a svájci és az amerikai válogatott

camera

1

Jégkorong-vb - Elődöntőbe jutott a svájci és az amerikai válogatott

Fotó: TASR/AP 

Megosztás

A svájci és az amerikai válogatott bejutott a szombati elődöntőbe a svéd-dán közös rendezésű jégkorong-világbajnokságon.

Herningben a bennmaradó magyarokat a csoportkörben 10-0-ra legyőző, tavalyi ezüstérmes svájciak 6-0-ra múlták felül a vb egyik meglepetéscsapatát, Ausztriát. A találkozón végig fölényben játszó Svájc az első harmad végén már háromgólos előnyre tett szert, majd a második játékrész elején emberelőnyből két újabb találatot szerzett. A végeredményt Simon Knak állította be.

Stockholmban az amerikaiak 5-2-re legyőzték az olimpiai bajnok finneket. Az Egyesült Államok szerezte meg a vezetést a találkozó elején, majd az észak-európaiak két emberelőnyös találattal fordítottak a találkozó derekára. Innentől kezdve viszont több gólt nem ütöttek, a kapura veszélyesebb tengerentúliak pedig négyszer is betaláltak és bejutottak az elődöntőbe.

Eredmények, negyeddöntő:

Svájc-Ausztria 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)

Egyesült Államok-Finnország 5-2 (1-1, 2-1, 2-0)

később:

Kanada-Dánia 20.20

Svédország-Csehország 20.20

(MTI)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program