1

mozgasterapia2
DUNASZERDAHELY – Pedagógusok és szülők is részt vettek a hétvégén zárult mozgásterápia-képzésen, amelyet a Partnerség a Képzésben PT szervezett.
Amint arról Balogh Szilveszter, a társulás elnöke tájékoztatta a Paramétert, a 60 órás képzés hat napon át zajlott, napi tíz órában a Vámbéry Ármin Alapiskola tantermeiben. Hozzátette, hogy az akkreditált képzésen, amelyet Kulcsár Mihályné fejlesztőpedagógus tartott, óvodák és alapiskolák összesen csaknem húsz pedagógusa, illetve szülők is részt vettek. A tanfolyam része az immár hat éve, 2007-ben elindított Partnerség a regionális oktatásban elnevezésű projektnek.
A képzés abból indult ki, hogy némely gyerekek elmaradnak bizonyos területeken, például az írás, olvasás, a beszéd, a figyelem, összpontosítás terén vagy épp a matematikában, amiből nem következik egyenesen az, hogy a gyermek beteg vagy fogyatékos lenne – ellenben számukra segíthet a mozgásterápia.
„Például az egyik terület tíz éves szinten működik, mert tíz éves a gyerek, a másik nyolc hónapos szinten, mert valamilyen oknál fogva elakadt a fejlődésben. Így már nem is lehet elvárni, hogy a külvilág ingereire adott válaszreakció tökéletes lesz. Az egyik gyerek írni, a másik olvasni, a harmadik számolni, vagy figyelni nem tud a korának megfelelő szinten. Ezeket a hátrányokat mozgásterápiával lehet kompenzálni” – hangsúlyozta Kulcsár Mihályné.
Amint kifejtette, ennek során egy vizsgálattal kiderítik, hogy egy gyermek mely területen maradt el a fejlődésben, majd célzott mozgásokkal igyekeznek úrrá lenni azon. „A hátrányok 12-15 hónap alatt felszámolhatók” – szögezte le.
A Vámbéry Ármin Alapiskolában korábban 20-an már elvégeztek ilyen képzést, ezúttal a régióból máshonnan is érkeztek résztvevők.
-para-